Генеральний секретар здійснює візит до Італії, вітає внески в НАТО і підтримку України

10-05-2024

]]>Генеральний секретар Єнс Столтенберг в середу, 8 травня 2024 року, зустрівся в Римі з Прем’єр-міністром Італії пані Джорджією Мелоні, щоб обговорити підготовку до Вашингтонського саміту, зокрема роботу над подальшим посиленням НАТО, досягнення більш справедливого розподілу тягаря і надання більшої підтримки Україні.]]>

NATO Secretary General Jens Stoltenberg meets with the Prime Minister of Italy, Giorgia Meloni, in Rome.

Генеральний секретар високо оцінив підтримку України Італією, зокрема надання систем ППО SAMP/T разом з Францією. Італія також підписала двосторонню безпекову угоду з Україною, допомагаючи посилити українську оборону, підтримуючи її оборонну промисловість і протидію гібридним загрозам.

Генеральний секретар похвалив Прем’єр-міністра пані Мелоні за численні внески Італії в Альянс, включно з її лідерством в бойовій групі НАТО в Болгарії і надання своїх військ до складу бойових груп в Угорщині і Латвії. Італія також регулярно бере участь в патрулюванні балтійського повітряного простору і морських операціях НАТО. Пан Столтенберг подякував Італії за її участь в місії КФОР з підтримання миру в Косові і тренувальній місії НАТО в Іраку. Він також привітав провідну роль Італії в розробці підходу НАТО до своїх південних сусідів.

 

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_225250.htm?selectedLocale=uk]]>