Генеральний секретар в Києві: Україна на «незворотному шляху» до НАТО, підтримка триватиме

03-05-2024

]]>Генеральний секретар НАТО в понеділок, 29 квітня 2024 року, відвідав Київ для переговорів з Президентом Володимиром Зеленським щодо стану війни і майбутнього підтримки НАТО для України.]]>

Press conference with NATO Secretary General Jens Stoltenberg and President Volodymyr Zelenskyy of Ukraine

Генеральний секретар високо оцінив лідерство Президента Зеленського і хоробрість Збройних сил  України і народу, але визнав, що «лідерство і хоробрість самі  собою не можуть відбити російське військо; вам також потрібні озброєння і боєприпаси». Він визнав, що серйозні затримки підтримки ведуть до серйозних наслідків на полі бою. «Україна протягом місяців поступається можливостями  ведення вогню… менше російських ракет і дронів було збито, і Росії вдається просуватись вперед на лінії фронту»,  – сказав пан Столтенберг.  – Проте для перемоги України ще не пізно. Більше підтримки вже йде».

Міністри оборони почули чіткий заклик Президента Зеленського на засіданні Ради Україна – НАТО кілька днів тому,  «і вони погодились посилити нашу підтримку», сказав пан Столтенберг. Він привітав новий великий Пакет допомоги від Сполучених Штатів на понад 60 мільярдів доларів, а також нові обіцянки Сполученого Королівства, Німеччини і Нідерландів, зазначивши: «Я очікую на нові оголошення невдовзі».

Два лідери обговорили хід підготовки до саміту НАТО в липні. «Союзники вже погодились зайнятись плануванням більшої ролі НАТО в координації безпекової допомоги і тренування для України»,  –  сказав Генеральний секретар.  – Я вважаю, що ми також потребуємо великого багаторічного фінансового зобов’язання для забезпечення нашої підтримки. Для демонстрації того, що наша підтримка України не короткострокова і тимчасова, а довгострокова і передбачувана. Москва повинна зрозуміти: вони не можуть перемогти. І вони не можуть нас перечекати».

Щодо членства пан Столтенберг сказав: «Місце України по праву в НАТО. Україна стане членом НАТО.  Робота, яку ми виконуємо зараз, ставить вас на незворотний шлях до членства в НАТО, тому, коли настане відповідний час, Україна зможе стати членом НАТО негайно».

Пізніше, в понеділок, Генеральний секретар Столтенберг виступив у Верховній Раді, українському Парламенті. Він підкреслив важливість збереження свободи України, зазначивши, що Україна бореться за захист тих же самих демократичних цінностей, які покладено в основу НАТО.

Перебуваючи в Києві, пан Столтенберг також відвідав Національний університет оборони і привітав представників Збройних сил України. Він також зустрівся з персоналом Представництва НАТО в Україні і подякував їм за службу і відданість.

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_225160.htm?selectedLocale=uk]]>