Генеральний секретар НАТО: «Що довше ми будемо допомагати, то скоріше Україна зможе отримати мир»

14-06-2024

]]>Міністри оборони зібрались у Брюсселі в четвер, 13 червня 2024 року, для завершення підготовки до Вашингтонського саміту НАТО і обговорення підтримки для України.]]>

General view of the meeting

На засіданні Ради Україна – НАТО український міністр оборони Рустем Умеров ознайомив союзників із ситуацією на полі бою. Після засідання Генеральний секретар сказав, що він завтра очікує від членів Альянсу домовленості про план НАТО щодо безпекової допомоги і навчання для України. Він зазначив, що  вже запропонував, щоби члени Альянсу щороку надавали Україні військової підтримки на принаймні 40 мільярдів євро так довго, скільки буде необхідно. «Парадокс в тому, що чим на довше ми плануємо, і чим довше ми надаємо допомогу, тим скоріше Україна зможе отримати мир»,  –  сказав він і підкреслив, що надійне, довгострокове зобов’язання показує Москві, що вони не можуть перечекати підтримку від Альянсу.

Обговорювалось також майбутнє України в НАТО, а пан Столтенберг наголосив на зусиллях членів Альянсу підвести Україну «якнайближче до членства в НАТО». В цьому напрямі, союзники обговорили плани узгодити сектори оборони і безпеки України зі стандартами НАТО і удосконалити її оборонні закупівлі. Вони також затвердили першу в історії Дорожню мапу з інноваційного співробітництва НАТО – Україна і готуються до відкриття Об’єднаного аналітично-тренувального і освітнього центру НАТО – Україна (JATEC) у Польщі.

У п’ятницю міністри будуть обговорювати зміцнення стримування і оборони НАТО, в тому числі нове запевнення щодо оборонної промисловості з метою збільшення виробництва військової продукції. «Це наше останнє засідання на рівні міністрів перед Вашингтонським самітом, отже, нам багато чого треба зробити»,  –  підсумував Генеральний секретар.

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_226436.htm]]>