Генеральний секретар НАТО і прем’єр-міністри Нідерландів, Данії і Чехії обговорюють підтримку України

19-04-2024

]]>Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в середу, 17 квітня 2024 року, запросив Прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, Прем’єр-міністерку Данії Метте Фредеріксен і Прем’єр-міністра Чехії Петра Фіалу до штаб-квартири НАТО.]]>

NATO Secretary General Jens Stoltenberg meets with the Prime Minister of Czechia, Petr Fiala, the Prime Minister of Denmark, Mette Frederiksen, and the Prime Minister of the Netherlands, Mark Rutte

Лідери обговорили ситуацію в Україні і погодились з тим, що НАТО повинна відігравати більшу роль в координації безпекової допомоги і підготовки для України протягом тривалого часу. Генеральний секретар підкреслив  важливі внески Нідерландів, Данії і Чехії: «Вчора Данія оголосила про новий великий пакет допомоги. Нідерланди щойно оголосили про додаткову військову допомогу на чотири мільярда євро, а чеська ініціатива отримує сотні мільйонів євро для нових артилерійських снарядів для України».

Пан Столтенберг сказав, що ця підтримка йде понад безпрецедентну допомогу, яка вже надається, включно з F-16 з Данії і Нідерландів. Він привітав відправку Німеччиною в Україну ще однієї системи «Патріот»: «Мене також надихають ознаки того, що американський Конгрес може наступними днями ухвалити надання подальшої допомоги Україні».

Генеральний секретар сказав, що Україні потрібно ще більше від НАТО, і затримки постачання щодня мають наслідки на полі бою: «Саме тому, якщо перед союзниками стоїть вибір між задоволенням цілей НАТО щодо сил і засобів і наданням більше допомоги Україні, я чітко кажу: «Відправляйте більше Україні».  

 

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_224793.htm?selectedLocale=uk]]>