Генеральний секретар головує на засіданні Ради Україна – НАТО, союзники домовляються посилити підтримку України

23-04-2024

]]>Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у п’ятницю, 19 квітня 2024 року, головував на віртуальному засіданні Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони для обговорення термінових потреб України у протиповітряній обороні та іншій військовій допомозі. Український Президент Володимир Зеленський ознайомив членів Альянсу із ситуацією на полі бою і нагальними потребами України.]]>

Virtual meeting of the NATO-Ukraine Council at the level of Allied Defence Ministers with Volodymyr Zelenskyy, President of Ukraine chaired by NATO Secretary General Jens Stoltenberg

Після засідання пан Столтенберг зазначив, що союзники домовились надати більше військової підтримки, зокрема, більше засобів ППО: «НАТО вивчила наявні сили і засоби в країнах Альянсу і виявила системи, які можуть бути передані Україні», –  сказав він, додавши, що він очікує найближчим часом на нові оголошення про системи ППО для України. Міністри також обговорили потреби України в артилерійських снарядах, високоточних далекобійних засобах і БПЛА.

Пан Столтенберг привітав недавню додаткову підтримку для України з боку союзників, зокрема рішення Німеччини передати Україні додаткову систему «Патріот», додаткової військової підтримки на чотири мільярда євро від Нідерландів; чеську ініціативу щодо боєприпасів; і нові обіцянки від Данії і Норвегії. Генеральний секретар також привітав плани Палати представників запланувати голосування за Пакет критичної допомоги для України. «Я сподіваюсь на те, що законопроєкт пройде без затримки»,  –  сказав він. Він підкреслив, що всі члени Альянсу повинні «глибоко копнути свої запаси і прискорити постачання ракет, артилерії і боєприпасів».  

Пан Столтенберг підкреслив, що «Україна використовує зброю, яку ми надаємо, для знищення російської бойової спроможності. Це надає нам усім більше безпеки. Тому підтримка України не є благодійністю. Це інвестиція в нашу власну безпеку».

 

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_224893.htm?selectedLocale=uk]]>