Генеральний секретар бере участь у засіданні Великої сімки, наголошує на підтримці України з боку НАТО

20-04-2024

]]>Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив важливість посилення підтримки України на засіданні міністрів закордонних справ Великої сімки на Капрі, Італія, в четвер, 18 квітня 2024 року.]]>

Doorstep statement by NATO Secretary General Jens Stoltenberg ahead of the G7 meeting

«Ми маємо ознаки того, що Конгрес США наступними днями голосуватиме за Пакет для України, це нас надихає», –  сказав пан Столтенберг, вітаючи відданість союзників з НАТО рішуче стояти за Україну. Останніми тижнями союзники посилили підтримку, в тому числі через очолювану Чехією ініціативу щодо боєприпасів; посилену військову підтримку від Нідерландів; новий пакет допомоги від Данії, і рішення Німеччини відправити до України додаткову систему «Патріот». 

«Дев’яносто дев’ять відсотків військової підтримки України надходить від членів НАТО, і надзвичайно важливо, щоби союзники з НАТО зберігали і посилювали свою підтримку», –  сказав Генеральний секретар. 

Пан Столтенберг зазначив, що НАТО планує працювати над посиленням своєї ролі в координації безпекової допомоги і тренування для України, і наголосив на важливості надання сталої і передбачуваної фінансової підтримки. 

У п’ятницю Генеральний секретар головуватиме на віртуальному засіданні Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони.

 

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_224853.htm?selectedLocale=uk]]>