Перші підсумки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

18-07-2016

25 листопада 2015 року відбулося засідання Координаційної ради з питань співпраці з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), на якому представники міської влади, освітніх закладів, батьківських громадських організацій та місцевих ОСББ звітували про хід виконання проекту, ділилися досвідом та обговорювали проблемні питання.

проон

Перший заступник міського голови Петро Чернишин нагадав, що з 16 по 27 лютого 2015 року Проект МРГ приймав заявки від міст з чисельністю населення від 10 до 150 тис. для участі в компоненті в сфері розвитку міст. 26 травня 2015 р. міська влада Сєвєродонецька підписала Угоду про співпрацю з

ЄС/ПРООН, основним завданням якої, зокрема, є підвищення спроможності місцевих громад та органів самоврядування впроваджувати кращі практики місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, визначення та вирішування пріоритетних питань, сприяння встановленню «ефективного власника житла», впровадження методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків, підвищення енергоефективності житлових будинків та будівель навчальних закладів, питань водопостачання та водовідведення в районі забудови садибного типу тощо.

проон2

Всі бажаючі взяти участь у Проекті визначалися з ідеями, готували конкурсні заявки, презентували свої напрацювання. В результаті, в Сєвєродонецьку для співпраці з Проектом МРГ були відібрані 5 проектів ОСББ та 2 проекти громадських організацій, що були створені за ініціативою батьківських комітетів навчальних закладів. Протягом півроку учасники Проекту проходили тренінги та брали участь у семінарах.

Підсумком роботи з Проектом МРГ стануть капітальні ремонти багатоквартирних будинків за адресами: вул. Науки, 3а, 1, пр. Гвардійський, 48, 43б, вул. Єгорова, 20 (встановлення пластикових вікон, датчиків руху, ремонт системи опалювання, водопостачання, покрівлі тощо) та заміна 80 вікон в СЗШ №18 і багатопрофільному ліцеї.

«Міська влада завжди йде назустріч та сприяє впровадженню проектів, спрямованих на поліпшення життя городян», – зазначив Петро Чернишин.