У міськраді з консультантом УФСІ обговорили порядок формування фонду житла для тимчасового проживання ВПО, які не мають або втратили житло

05-02-2020

03 лютого 2020 року відбулася робоча зустріч представників департаменту економічного розвитку та відділу обліку та розподілу житла з консультантом проекту Українського фонду соціальних інвестицій в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI», яким передбачено реалізувати  субпроект «Створення житлових умов для ВПО в м. Сєвєродонецьк за адресою пр. Космонавтів, 18 а (соціальне житло – квартири) / KfW».

Метою зустрічі було обговорення порядку формування фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (далі – фонд), які не мають або втратили житло (можливість користування житлом).

26 червня 2019 р. постановою Кабінету Міністрів України № 582 було затверджено «Порядок надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» ( надалі – Порядок) ]]>https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/582-2019-%D0%BF]]> , який визначає механізм надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів.

Згідно умов даного Порядку житлові приміщення з фондів повинні відповідати санітарним і технічним вимогам та розташовуватися в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці (району, міста, району в місті, селища, села) за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Потреба в житлових приміщеннях з фондів визначається у розмірі не менш як 6 м2  на одну особу. Житлові приміщення з фонду надаються з урахуванням потреби різних соціальних груп з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

Фонди формуються органами місцевого самоврядування, тому наразі міська рада має  на меті прийняти рішення «Про надання соціального житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Департамент економічного розвитку