СЄВЄРОДОНЕЦЬК РОЗПОЧИНАЄ РОБОТУ НАД СТРАТЕГІЄЮ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАННОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА ПЕРІОД 2021-2027 РОКИ

27-07-2020

24 липня 2020 року відбулося перше засідання робочої групи зі стратегічного планування, яким розпочато процес розробки Стратегії розвитку Сєвєродонецької об’єднаної територіальної громади на період до 2027 року та План її реалізації на 2021 – 2023 роки (https://sed-rada.gov.ua/video/rozpochato-proces-rozrobki-strategiyi-rozvitku-sievierodoneckoyi-otg-na-period-do-2027-roku-ta-planu-yiyi-realizaciyi-video).

Робочу групу утворено розпорядженням міського голови у складі 44 осіб за участі представників міської ради, сільських рад, які увійдуть до складу Сєвєродонецької ОТГ, громадських організацій, керівників підприємств та підприємців, Східноукраїнського національного університету ім.В.Даля тощо (https://sed-rada.gov.ua/rozporyadzhennya-miskogo-golovi/rosporyadzhennya-191-miskogo-golovi-date26062020-1056).

Координатор робочої групи зі стратегічного планування, перший заступник міського голови Олег Кузьмінов у вступному слові зазначив:

«Ми розпочинаємо з Вами дуже важливий етап роботи, а саме стратегічне планування розвитку нашої громади на період до 2027 року. Цей процес завершений на рівні області і тепер ми маємо розпочати його на рівні нашої громади і завершити до кінця року, щоб з 2021 року громада мала змогу залучати і кошти ДФРР, і кошти міжнародних донорських організацій і інших донорів на розвиток. А головне, щоб кожний мешканець, ВПО, підприємець чи лідер громадської думки знав і розумів: КУДИ і ЯК громада буде рухатись наступні роки.

В грудні 2019 року року ми стали партнером УФСІ в рамках реалізації проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI – створення житла для ВПО», донором якого є Уряд Німеччини через KfW.

В рамках цього проєкту ми спільними зусиллями проведемо капітальний ремонт та реконструкцію  першого поверху гуртожитку по вулиці Космонавтів, та отримаємо можливість для заселення ВПО в 19 нових квартир. Буде проведено також термомодернізацію фасаду дитячого садочку № 11 у місті Сєвєродонецьк.

Це важливе для нас партнерство не тільки допоможе нам залучити в активне суспільно-економічне життя громади нових мешканців в особі ВПО, а й отримати додаткові людські інтелектуальні ресурси, кваліфіковані кадри, додаткові надходження  до міського бюджету.

Саме завдяки УФСІ ми отримали можливість консультаційного супроводження розробки цих стратегічних документів і дуже вдячні за підтримку цього напряму роботи в рамках укладеного партнерства!

Таким чином, наше завдання максимально сконцентрувати всі зусилля навколо розробки цих важливих для громади документів, як з боку структурних підрозділів міської ради, комунальних підприємств та організацій, так і з боку сільських рад, які до нас приєднуються, так і з боку мешканців, бізнесу та громадськості.

Ми будемо раді співпрацювати з кожним, хто долучиться до процесу стратегічного планування і особливо за креативні ідеї проєктів та долучення в майбутньому до їх реалізації».

Наталія Бойко, незалежний консультант зі стратегічного планування УФСІ зазначила проважливість розробки Стратегії розвитку Сєвєродонецької об’єднаної територіальної громади на період до 2027 року та План її реалізації на 2021 – 2023 роки, які фінансуються УФСІ у рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури,  УФСІ VI» за рахунок коштів Уряду Німеччини.

«Це історична подія для міста Сєвєродонецька, тому що вперше в історії  його розвитку буде розроблено Стратегію для громади у новому статусі, а саме для Сєвєродонецької ОТГ.

Тому, ми створили Робочу групу, яка включила не тільки представників міської ради, а й сільських рад, які приєднуються до Сєвєродонецька, а також представників громадських організацій, бізнесу, наукового співтовариства, ВНЗ. Робочу групу створено на принципах гендерної рівності та інклюзії і планування її роботи ми будемо здійснювати також на базі цих принципів.

Ми хочемо, щоб документ став дійсно ІНСТРУМЕНТОМ партнерства влади, громади та бізнесу, був зорієнтований на ПОТРЕБИ громадян, містив ТОЧКИ економічного зростання та інноваційні ідеї, об’єднав всю нашу громаду навколо ТРАНСФОРМАЦІЇ БАЧЕННЯ майбутнього розвитку громади.

Перед громадою сьогодні стоїть дуже багато викликів. В першу чергу, необхідно перебудувати і систему управління і мережі освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, соціального захисту таким чином, щоб вони були спроможними та доносили якісну послугу до населення самих віддалених сільських населених пунктів.

По-друге, місто й надалі буде виконувати функції обласного центру. Після місцевих виборів, місто стане виконувати ще й функції адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, а також районного центру. І це є конкурентною перевагою громади і треба розуміти як забезпечити комфортне функціонування всіх державних регіональних органів влади та їх регіональних офісів у громаді.

По-третє, місто зосереджує в собі ядро регіональної економічної спеціалізації. Але разом із тим для громади відкривається новий напрям роботи, а саме сільський розвиток. І це напрям роботи має бути внесений в Стратегію розвитку громади.

Молодь та ВПО – це той ресурс, який має знайти у місті нові робочі місця та бути залученим в активне економічне та соціальне життя громади», - сказала консультантка Наталя Бойко.

Далі консультантом була презентована методика стратегічного планування та План-графік робіт.

В результаті роботи робоча група затвердила методику та План – графік робіт. Було прийнято рішення щодо проведення діагностики громади до 20 серпня. Наступне засідання провести до кінця серпня 2020 року.

Департамент економічного розвитку