Про зміни у призначенні державних соціальних виплат
Управління праці та соціального захисту населення повідомляє.
14.12.2016 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №890 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою внесено зміни до чотирьох порядків призначення державних соціальних виплат, а саме:
- До постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 р. №1192 “Про надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним”;
- Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751 “Про затвердження призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми”;
- Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. №250 “Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям”;
- Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 р. №189 “Про затвердження порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме”.
Прийнятою постановою передбачено єдиний підхід при визначенні права на призначення державної соціальної допомоги для фізичних осіб — підприємців. У разі якщо фізична особа — підприємець вибрала спрощену систему оподаткування, та є платником єдиного податку першої групи, їх дохід враховується на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць, для фізичних осіб — підприємців, які вибрали спрощену систему оподаткування, та є платниками єдиного податку другої групи — трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць, для фізичних осіб — підприємців, які вибрали спрощену систему оподаткування, та є платниками єдиного податку третьої групи — чотирьох розмірів прожиткового мінімуму. Для розрахунку державної соціальної допомоги фізична особа — підприємець повинен надати довідку ДФС де зазначено групу платника податків.
З метою спрощення процедури подання громадянами документів, прийнятою постановою вилучено довідку про склад сім'ї із переліку необхідних документів. Інформація про склад сім'ї заявника зазначатиметься в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
Крім цього даними змінами передбачено, що з 01.01.2017 р. розмір допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.