Ви тут:

Щодо виплати грошової компенсації колишнім радянським військовополоненим

22-02-2017

Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро. На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (ВАDV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами і подальша інформація:

(]]>http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html]]>);

(]]>http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/russisch/start.html]]>).

Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і спрямовують їх далі.

Термін подання заяв закінчується 30 вересня 2017 року. При цьому йдеться про преклюзивний термін.

Вербальна нота № 16/2017 Посольства Федеративної Республіки Німеччина в УкраїніПравила використання матеріалів сайту