Забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням

21-10-2021

Сєвєродонецьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області звертає увагу застрахованих осіб.

У період значної активізації епідемічного процесу щодо гострих респіраторних вірусних інфекцій пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) мають право застраховані особи, які перехворіли на COVID-19, не перебувають у гострій стадії захворювання та мають ускладнення.

Загалом відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів призначається пацієнтам після важких захворювань, операцій і травм та спрямоване на швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності, а в деяких випадках – уберегти від настання первинної інвалідності.

Право на таке лікування мають усі застраховані особи за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 № 39.

Звертаємо увагу, що усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються застраховані особи за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб.

Для проходження курсу реабілітаційного лікування застраховані особи повинні мати медичні показання – потребу в продовженні лікування на базі санаторно-курортних закладів визначає лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) лікарні, де перебуває пацієнт. Направлення на реабілітацію відбувається зі стаціонару закладу охорони здоров’я.

Механізм отримання реабілітації за кошти Фонду:

• заклад охорони здоров’я протягом доби з моменту надання висновку ЛКК інформує робочий орган виконавчої дирекції Фонду (за місцем обліку закладу охорони здоров’я як страхувальника) про потребу в подальшій реабілітації хворого;уповноважений представник робочого органу виконавчої дирекції Фонду приходить до лікувального закладу для оформлення документів;
  • пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, пацієнт самостійно вибирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування;
  • на підставі заяви хворого про забезпечення реабілітаційним лікуванням спеціаліст робочого органу виконавчої дирекції Фонду з’ясовує можливість прийому застрахованої особи вибраним санаторно-курортним закладом;
  • після отримання згоди укладається тристоронній договір (між застрахованою особою, робочим органом виконавчої дирекції Фонду та санаторієм), в якому обов’язково зазначається профіль медичної реабілітації, строк (за висновком лікаря й ЛКК, але не більш ніж 24 дні) та дата початку лікування;
  • застрахована особа направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування зі стаціонару лікарні;
  • на час реабілітації пацієнту продовжується листок непрацездатності, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати працівнику втрачений за час лікування заробіток;
  • після завершення хворим курсу реабілітаційного лікування згідно з рахунком та актом приймання-передачі Фонд перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг (діагностичні та лікувальні послуги, що надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань, послуги із харчування та проживання).

Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування для застрахованої особи або члена її сім’ї затверджуються правлінням Фонду. Станом на 01.09.2021 розмір витрат становить 679 грн (з ПДВ) для застрахованої особи, 566 грн (без ПДВ) для застрахованої особи з інвалідністю та 475 грн (з ПДВ) для супроводжуючої особи. Важливо враховувати, що вартість послуг, яка перевищила граничні розміри витрат, сплачується застрахованою особою самостійно.

Детальну інформацію з питання медичної реабілітації можна отримати у Сєвєродонецькому міському відділені управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області за адресою: проспект Центральний, 17, м. Сєвєродонецьк, 93404, телефон: (06452) 4-43-33.