Проведення страхових виплат потерпілим на виробництві та надання матеріального  забезпечення застрахованим особам

02-11-2020

Сєвєродонецьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – відділення) інформує.

Станом на 01.10.2020 на обліку у відділенні перебуває 1835 потерпілих (членів їх сімей), із них внутрішньо переміщених осіб – 1631.

За 9 місяців 2020 року страхові виплати потерпілим та членам їх сімей проведені на суму 42070,4 тис. грн, у т. ч.:

• щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, – 39518,5 тис. грн;
  • щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, – 2169,5 тис. гривень.

За 9 місяців 2020 року відділенням було прийнято від страхувальників 2657 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення: допомоги по листках непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання – на суму 42290,9 тис. грн для 6987 застрахованих осіб по 10636 листках непрацездатності. Розмір середньоденної допомоги склав 315,9 гривні.

Протягом січня-вересня 2020 року працівники отримали від Фонду соціального страхування України компенсацію втраченого заробітку за час непрацездатності внаслідок травми, загального захворювання, догляду за хворими дітьми, а також ізоляції від COVID-19 на загальну суму 31535,1 тис. гривень. Для 344 жінок профінансовано допомоги по вагітності та пологах в сумі 13415,5 тис. грн, а також для 34 родин – допомоги на поховання померлих працівників в сумі 139,4 тис. гривень.

Право на отримання матеріального забезпечення – допомоги по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за листками непрацездатності), допомоги по вагітності та пологах – виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом. Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Яким чином отримати матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування України?

1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до страхувальника.

2. Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації приймає рішення щодо надання матеріального забезпечення.

3. Страхувальник розраховує суму матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок для отримання фінансування, яку подає до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

4. Фондом здійснюється перерахування заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.

5. Виплата страхувальником матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Дізнатись, чи вже перераховано Фондом соціального страхування України кошти, застраховані особи можуть на телеграм-каналі ФССУ ]]>https://t.me/socialfund]]> за тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків, або за номером телефону відділення: (0645) 70-20-74.

Євген ПУШКАРЬОВ,

в.о. начальника Сєвєродонецького міського відділення