Фонд соцстрахування: Виплати під час карантину

06-10-2020

Сєвєродонецьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області інформує.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 17.03.2020 № 533-IXвнесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105, яким визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) на період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Таким застрахованим особам листок непрацездатності видається лікуючим лікарем на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 50 % середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Причина непрацездатності для такої категорії застрахованих осіб – «ізоляція від COVID-19 – 11» (лист Міністерства охорони здоров’я України від 13.05.2020 № 03.4-26/13138/2-20).

Самоізоляція здійснюється з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 та зменшення кількості хворих із тяжким перебігом захворювання.

Строк самоізоляції становить 14 днів для осіб, які:

- мали контакт із хворими на COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування з моменту контакту із хворим;

- здійснили перетин державного кордону або перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї і дали згоду на самоізоляцію з використанням системи через мобільний додаток, з моменту перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Виплата здійснюється за перші п’ять днів – за рахунок коштів страхувальника, з шостого дня – за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Медичним працівникам на період самоізоляції під меднаглядом і перебування у закладах охорони здоров’я розмір допомоги складає 100 % середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

У разі захворювання застрахованої особи на COVID-19 (причина непрацездатності  «захворювання загальне – 1») на час лікування надається допомога по тимчасовій непрацездатності, що виплачується залежно від страхового стажу.

НАГАДУЄМО

страхувальникам про своєчасне подання заяв-розрахунків!

Відповідно до статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 роботодавець зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення.

Страхувальники для отримання фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності на підставі листків непрацездатності здійснюють формування заяви-розрахунку відповідно до Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12 (далі – Порядок № 12).

Акцентуємо увагу, що за листками непрацездатності з причиною «ізоляція від COVID-19 – 11» заяви-розрахунки формуються окремо та в Додатку 1.1 «І. Матеріальне забезпечення» у колонці 10 вказують причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19.

Інформуємо: станом на 25.09.2020 Сєвєродонецьким міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області прийнято заяв-розрахунків від страхувальників із причиною непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11» на суму 232,1 тис. грн та профінансовано Фондом допомоги в сумі 193,1 тис. гривень.

Як і в які строки подавати заяву-розрахунок

Термін подання заяви-розрахунку – не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття рішення комісією (уповноваженим) із соціального страхування.

Відповідно до ]]>п. 6 Порядку № 12]]>]]>заява-розрахунок]]> для отримання матеріального забезпечення може подаватися страхувальником у паперовому вигляді або надсилається в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису, що є найбільш актуальним під час карантину.

Для подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам в електронному вигляді страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення ]]>відповідних договорів]]>. У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

Задля реалізації права застрахованих осіб на матеріальне забезпечення роботодавцям необхідно своєчасно та правильно подавати заяви-розрахунки до відділень Фонду.

Євген ПУШКАРЬОВ,

в.о. начальника Сєвєродонецького міського