Надання соціальної послуги - соціальний супровід

12-01-2022

ІНФОРМАЦІЯ

Сєвєродонецького міського центру соціальних служб

щодо надання соціальної послуги - соціальний супровід

 

         Відповідно до Законів України «Про соціальні послуги»,«Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», наказів Міністерства соціальної політики України від 31 березня 2016 року № 318 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах», від13.07.2018  № 1005 «Про затвердження форм обліку соціальної роботи з сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах», Положення про Сєвєродонецький міський центр соціальних служб  забезпечується  надання базових соціальних послуг.

Однією з таких послуг є послуга соціального супроводу.

 Соціальний супровід – це комплекс заходів, що передбачає оцінку потреб отримувача послуги, визначення шляхів вирішення основних проблем, навчання та розвиток навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин.

Отримувачем соціальної послуги соціального супроводу є сім’я (особа), яка перебуває у складних життєвих обставинах (далі – СЖО) і не може самостійно подолати або мінімізувати негативний вплив таких обставин.

Документи, необхідні для отримання послуги: 

особисте звернення отримувача послуги або повідомлення про можливі складні життєві обставини від будь-якого суб’єкта соціальної роботи.

Підставою для отримання соціальної послуги є рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або суб’єкту соціальної роботи, який надає послугу соціального супроводу, зокрема наказ по  центру соціальних служб з визначенням відповідальної особи за ведення соцсупроводу.

Обов’язковою умовою взяття сім’ї чи особи під соціальний супровід спеціалістами центру є добровільна згода сім’ї чи особи на соціальний супровід, шляхом укладання договору (протягом 7 робочих днів з дня прийняття рішення) про здійснення соціального супроводу між повнолітнім представником сім’ї чи особою та центром (у окремих випадках договір про здійснення соціального супроводу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування може бути укладений безпосередньо з дитиною, яка досягла 14-річного віку) та акту оцінки потреб, складеного центром соціальних служб за відповідною формою.

Соціальна послуга надається за місцем проживання (перебування) отримувача соціальної послуги або розташування суб’єкта, що надає соціальну послугу.

До змісту соціального супроводу можуть входити наступні складові:

  • фахова оцінка ситуації та складання плану заходів для подолання основної проблеми сім’ї, моніторинг його виконання; 
  • допомога в оформленні документів і запитів до відповідних інстанцій; сприяння в працевлаштуванні та професійному навчанні дорослих членів сім’ї;
  • сприяння в лікуванні та реабілітації членів сім’ї;
  • допомога у набутті членами сім’ї необхідних соціальних навичок;
  • соціально-педагогічна, психологічна корекція; надання інформації;
  • посередництво участі у групах самодопомоги; переадресація до окремих спеціалістів або інших закладів;
  • психологічна допомога і підтримка;
  • індивідуальне супроводження до служб чи закладів (у випадку необхідності);
  • представництво інтересів дитини або членів сім’ї;
  • сприяння в отриманні соціальних допомог, пільг, оздоровлення дітей.

Тривалість надання соціальної послуги – не більше ніж шість місяців з дня прийняття рішення про надання такої послуги. У разі складного випадку тривалість надання соціальної послуги може бути продовжено до одного року.

Підставами для припинення надання послуги соціального супроводу є:

- досягнення позитивного результату соціального супроводу, подолання/мінімізація сім’єю (особою) наслідків СЖО, усунення причин та умов, що спричинили такі обставини;

- закінчення строку дії договору про надання послуги соціального супроводу або порушення умов такого договору;

- зміна отримувачем соціальної послуги місця проживання чи перебування;

- письмова відмова отримувача послуги або його законного представника від її надання, якщо така відмова або її наслідки не спричиняють порушення прав і свобод інших осіб, особливо дітей;

- систематична не участь отримувача послуги без поважних причин у заходах, передбачених індивідуальним планом соціального супроводу, за винятком ситуації, коли припинення надання послуги спричиняє порушення прав і свобод інших осіб, особливо дітей.

Після припинення соціального супроводу через порушення умов договору сім’ї, де проживають неповнолітні діти направляється інформація до служби у справах дітей для подальшої роботи з сім’єю. 

Соціальні послуги центром соціальних служб надаються безоплатно.

Сєвєродонецький міський центр соціальних служб

 

Адреса:      м.Сєвєродонецьк

                   бульвар Дружби Народів, 32-А

(І під’їзд, Ш поверх, каб.315)

 

Режим роботи:

Понеділок-четвер       - 8.00-17.00

Пˊятниця                     - 8.00-15.45

Обідня перерва           - 12.00- 12.45

Субота-неділя             - вихідні

 

Начальник відділу соціальної роботи

 Мірошниченко Ганна Миколаївна

 

тел.: (06452) 4 – 30 - 97