Податкова служба інформує про необхідність своєчасної сплати та погашення заборгованності з єдиного соціального внеску

15-11-2019

Сєвєродонецьке управління Головного управління ДПС у Луганській області звертає увагу платників єдиного соціального внеску, що згідно статті 25 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платникам єдиного внеску, які мають заборгованість, надсилається вимога про її сплату.

Згідно п.16 ст.25 Закону №2464 строк давності щодо нарахування, заборгованості та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Трапляються непоодинокі випадки, коли платники податків змінюють фактичне місце проживання без повідомлення ДПС та внесення змін, в зв’язку з чим не отримують вимогу про сплату боргу (недоїмки), яка відповідно до чинного законодавства вважається врученою та на підставі якої застосовується увесь комплекс заходів з погашення заборгованості.

З метою уникнення непорозумінь в частині вжиття заходів щодо примусового стягнення ЄСВ, звертаємо увагу на необхідність постійного моніторингу стану сплати ЄСВ та наявності/відсутності заборгованості з вказаного платежу.Частиною 12 статті 3 Закону №2464 чітко визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі виникнення податкового боргу (недоїмки) платник податків зобов’язаний сплатити борг в повному обсязі та в призначенні платежу необхідно вказувати : *;140;ідентифікаційний код платника податків; Погашення заборгованості;;;

Також повідомляємо що з 01 жовтня 2019 року почали діяти нові  рахунки для сплати ЄСВ, відкриті відповідно до вимог IBAN.

Одночасно повідомляємо, що отримати інформацію про стан заборгованості з ЄСВ можливо, безпосередньо звернувшись до Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС за адресою: вул. Енергетиків, 72, каб. 112 або за допомогою електронного кабінету платника податків.