ДПС звертає увагу: зміни щодо періодичності подання звітності платниками ПДВ

30-06-2020

Сєвєродонецьке управління Головного управління ДПС у Луганські області звертає увагу платників податків, що Законом України від 16 січня 2020 р. № 466-ІХ (далі- Закон) внесені зміни до статті 202 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі- ПКУ).

Відповідно до змін встановлюється єдиний звітний період для усіх категорій платників ПДВ ( у тому числі для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ), який дорівнює календарному місяцю. Квартальний звітний період для податкової звітності з ПДВ скасовується.

Таким чином, останнім звітним періодом для платників податку, які подавали звітність з ПДВ щоквартально, буде ІІ-й квартал 2020 року. Починаючи з липня 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

При цьому від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом, обчислене платниками податку в податкових деклараціях з ПДВ за ІІ –й квартал 2020 року, переноситься до декларації за липень 2020 року.

Платники податку, які до внесення змін Законом  подавали звітність щоквартально та до скасування квартального звітного періоду не подали звітність (квартальну) у визначеному ПКУ терміни, після переходу на місячний звітний період подають за такі попередні звітні періоди, які дорівнювали календарному кварталу, квартальну звітність.

Уточнюючі декларації з ПДВ за звітні періоди, за які платники податку до внесення змін Законом подавали квартальну звітність з ПДВ, також подаються за звітний період, який дорівнює календарному кварталу.

 

Сєвєродонецьке управління

Головного управління ДПС у Луганській області