Розповсюдження АЧС в Луганській області

02-02-2018

Протягом 2017 року в області було зареєстровано африканську чуму свиней  в  Старобільському, Сватівському, Новоайдарському, Троїцькому та Білокуракинському  районах    - 11 неблагополучних пунктів.

Епізоотична ситуація щодо розповсюдження  африканської чуми свиней (АЧС) територією України залишається вкрай складною.

Всього з початку неблагополуччя, починаючи з 2012 року, на території 24 областей України  було зареєстровано 310 випадків АЧС.

У 2016 році в 16 областях нашої держави виявлено 91випадок АЧС.

За 2017 рік в Україні зареєстровано 162 випадки АЧС на території 24 областей.

В Луганській області протягом 2017 року в  Старобільському, Сватівському, Новоайдарському, Білокуракинському і Троїцькому районах було зареєстровано 11 випадків АЧС, з них 7 випадків у домашніх свиней,  2 – у диких кабанів та 2 інфікованих об’єкти.

На цей час карантин знято з 6 неблагополучних пунктів, та триває робота з ліквідації 3 спалахів і недопущенню розповсюдження вірусу АЧС територією області  відповідно до затверджених Планів заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней.

Необхідно зазначити, що  ситуація з африканської чуми свиней в області значно погіршилась. Так лише за грудень місяць зареєстровано три випадки захворювання свиней на АЧС та 2 з них в дикій фауні(мисливські угіддя ДП Сватівське ЛМГ, ДП «Новоайдарське ЛМГ»)..

  Причинами розповсюдження африканської чуми свиней на території Луганської області є збільшення популяції диких кабанів, заборона полювання протягом 2014-2017 років та заборона моніторингових відстрілів на предмет циркуляції вірусу африканської чуми серед диких свиней.

За даними користувачів мисливських угідь області чисельність диких кабанів за останні три роки збільшилась майже у 20 разів (в 2015 чисельність кабана складала 19 голів, станом на 01.10.2017 – 407 голів.

З метою недопущення  розповсюдження АЧС територією Сєвєродонецької міської громади, Держпродспоживслужбою в Луганській області вживаються заходи з оперативного контролю, керівництва та координації діяльності органів виконавчої влади, державних служб, підприємств, установ, зокрема:

- проведено 5  засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сєвєродонецькій міській раді на яких розглянуті питання та прийнято ряд рішень спрямованих на  недопущення розповсюдження вірусу на території Сєвєродонецької міської громади;

- ведеться постійний державний ветеринарно-санітарний контроль за переміщенням свиней щодо системи ідентифікації тварин та  видачі ветеринарних документів;

- Сєвєродонецьким міським управління Головного управління держпродспоживслужби в луганській області  проводяться бесіди з населенням,які утримують в приватних господарствах свиней щодо епізоотичної ситуації з африканської чуми свиней в Україні та зокрема в Луганській області, посилення заходів з профілактики;

-   рішенням ДНПК при Сєвєродонецькій міській раді від 13.01.2017 № 1 Сєвєродонецькій міській раді та Сєвєродонецькому відділенню поліції Головного управління Національної Поліції Луганської області доручено вжити невідкладних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших місць несанкціонованої торгівлі продуктами тваринного походження та заборони реалізації продуктів тваринного походження на ярмарках, виставках без проведення ветеринарно-санітарної  експертизи в державних лабораторіях.

 

Сєвєродонецьке міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області