Необхідна державна реєстрація потужностей операторів ринку

01-03-2018

Ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» вимагає обовязкової реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. Потужностям у реєстрі присвоюється особистий реєстраційний номер.

Суб’єкти господарювання (юридичні особи, фізичні особи – підприємці, фізичні особи), які провадять діяльність на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужність.

Зазначений обов’язок поширюється на:

- заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами тваринного та рослинного походження (вода питна, напої також підлягають реєстрації) всіх форм власності – магазини, лотки з реалізації;

- заклади громадського харчування (ресторани, бари, кафе, піцерії тощо);

- підприємства, що провадять діяльність на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, які не мають експлуатаційного дозволу

Для проведення процедури реєстрації власник потужності повинен звернутись до Сєвєродонецького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області (м. Сєвєродонецьк, шосе Будівельників,23, тел. моб. 0509472435, 0990751131) надати заяву встановленої форми та додаткову інфрмацію. Протягом 15 робочих днів буде проведена державна реєстрація.

За роботу без державної реєстрації операторам ринку харчових продуктів передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» п. 2 виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону, - тягне за собою накладання штрафу на юридичних осіб – у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців -  у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

З початку реєстрації внесено в реєстр та присвоєно реєстраційний номер більше п’ятистам суб’єктам господарювання. Робота по державній реєстрації триває.

Сєвєродонецьке міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області