Держпродспоживслужба інформує: Проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

28-11-2018

  На протязі 2018року в Луганській області виявлено  31 неблагополучний пунк, 49 випадків (ВРХ - 7, Коти - 18, Собаки - 17, Лисиці - 4, Дикі тварини - 2, ДРХ - 1). 5 випадків в 2017році на території Сєвєродонецької громади.

  Найбільший відсоток цього захворювання становлять червоні лиси, які і є головним джерелом збудника сказу. Хворіють на сказ і люди. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно від цього захворювання гине понад 30тис. людей і 1млн. тварин. Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини з абсолютною смертністю.

мал. 1 Вигляд вакцини

 

  Для ліквідації цього захворювання основним протиепізоотичним заходом є імунізація тварин. На прикінці листопада місяця 2018р. у Луганській області, Держпродспоживслужба розпочинає проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням автомобільного транспорту. Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом: обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць; - принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території. Приманка безпечна, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо-кісткового борошна.Всередині приманки знаходиться капсула із вакциною проти сказу. Прохання до жителів: при виявленні приманки не брати їх руками і не переносити їх з місця на місце, тим більше додому. Особливо застерегти дітей, при знайденні приманок з вакциною не гратись з нею, а тим більше не пробувати, не розламувати.

Сєвєродонецьке міське управління ГУ Держпродспоживслужби у Луганській області