Співпраця з громадськістю в рамках розробки Стратегії цифрової трансформації Сєвєродонецької територіальної громади

17-12-2021

У травні 2021 року Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація та Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо провадження Єдиної платформи місцевої електронної демократії «e-DEM» та Конструктора сайтів і чат-ботів територіальних громад «ToolKit».

В рамках підписаного Меморандуму планується розробити Стратегію цифрової трансформації Сєвєродонецької територіальної громади на 2022-2024 роки. Реалізація завдань і заходів Цифрової стратегії шляхом впровадження цифрових технологій, має значно стимулювати розвиток інформаційно-телекомунікаційного простору громади, підвищення продуктивності, економічного зростання, а також підвищення якості життя жителів громади.

Роль належного врядування та підконтрольності й ретельності є надзвичайно важливою для формування довіри та впевненості громадськості в ухваленні рішень і вимагає, щоб рішення приймалися прозоро, із залученням відповідних осіб та стимулювали їх бути підзвітними та відповідальними за їх виконання.

Існує 12 принципів належного демократичного врядування, які узагальнені Радою Європи та рекомендовані до імплементації Комітетом міністрів Ради Європи:

1.Чесне проведення виборів, представництво та участь.

2.Зворотній зв’язок.

3.Ефективність та результативність.

4.Відкритість та прозорість.

5.Принцип верховенства права.

6.Етична поведінка.

7.Компетентність та спроможність.

8.Інноваційність та відкритість до змін.

9.Сталий розвиток та орієнтація на довгострокову перспективу.

10.Раціональне управління фінансами.

11.Права людини, культурне різноманіття та соціальна згуртованість.

12.Підзвітність.

Ці принципи формують основу демократичного підходу до врядування, який враховує сучасні виклики та дає можливість найкращим чином реалізовувати місцеву політику, реагуючи на зростаючі потреби людей.

З метою дотримання цих принципів, ефективності розробки та реалізації Стратегії цифрової трансформації Сєвєродонецької територіальної громади комунальне підприємство «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» 17 грудня 2021 року підписало два Меморандуми:

1. Про співробітництво та партнерство між громадською організацією «Кризовий медіа-центр «Сіверський донець», комунальним підприємством «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» та громадською організацією «Центр розвитку Сєвєродонецької громади» (]]>https://www.facebook.com/sd.crisis.org]]>.)
  2. Про співробітництво та партнерство між громадською організацією «Сєвєродонецька молодіжна рада», комунальним підприємством «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» та громадською організацією «Центр розвитку Сєвєродонецької громади» (]]>https://www.facebook.com/sevmolrada]]>).

Залучення громадян до прийняття управлінських рішень в громаді, розвиток форм безпосередньої демократії сприятиме подальшому створенню сучасних публічних платформ партнерства влади, громади та бізнесу.

Системний принцип відкритості влади, донесення інформації до представників різних соціальних груп громадськості, лідерів думок, до всіх зацікавлених є важливим для розвитку громади.

Також важливо залучати молодь до процесу прийняття рішень на місцевому рівні, сприяти розвитку молодіжного самоврядування. Це сприятиме духовному та фізичному розвитку молоді, вихованню у неї почуття громадянської самосвідомості та патріотизму, бажання активно сприяти утвердженню державності в Україні, розвивати свою громаду.

Ці принципи належного врядування є одним з пріоритетних напрямків Стратегії розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади - стратегічна Ціль С: «Людський розвиток через інновації та довіру до влади» (https://sed-rada.gov.ua/strategiya-rozvitku-sievierodoneckoyi-miskoyi-teritorialnoyi-gromadi-na-period-2021-2027-roku/strategiya-rozvitku-sievierodoneckoyi-miskoyi-teritorialnoyi-gromadi-na-period-2021-2027-roki).