Сєвєродонецькі ОСББ проводять капремонти за міською програмою підтримки

29-10-2021

Кілька років тому в Сєвєродонецьку почали активно організовуватися об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, однак згодом процес загальмував. Аби сприяти відновленню житлового фонду і спонукати містян до створення нових об’єднань, Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація відновила фінансову підтримку ОСББ з бюджету громади, а цьогоріч було затверджено та реалізовано спеціальну програму для капітальних ремонтів багатоповерхівок

Два десятки об’єднань отримали кошти

На початку поточного року у Сєвєродонецькій міській ВЦА розпочали черговий етап співпраці та підтримки ОСББ громади. Для цього затвердили міську Програму підтримки ОСББ «Формування відповідального власника житла» на 2021 рік.

Для відбору учасників програми ГО «Центр розвитку Сєвєродонецької громади» та КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» надавали об’єднанням консультації, проводили оглядові візити, щоб з’ясувати необхідність проведення ремонтних робіт. Після прийому та розгляду заяв розпорядженням керівника Сєвєродонецької МВЦА Олександра Стрюка переможцями було затверджено 21 ОСББ.

На реалізацію Програми з місцевого бюджету виділено майже 6 млн грн. У створених раніше ОСББ капітальні ремонти проводять на умовах співфінансування, а для вперше зареєстрованих у 2021 році роботи фінансуються з місцевого бюджету на 100 %, – зазначає очільник ВЦА.

На сьогодні у більшості будинків уже укладені договори з виконавцями робіт та розпочались роботи, а у деяких – ремонти вже повністю завершено.

Проведені капітальні ремонти в основній свої частині спрямовані на термомодернізацію будинків, адже економія тепла від заміни вікон у житлових будинках складає 10-15%, від балансування стояків, теплоізоляції трубопроводів – до 10%.

Усі проведені заходи надають мешканцям будинків можливість отримати більш комфортні умови проживання, зменшити витрати на оплату комунальних послуг, збільшити ринкову вартість своїх квартир та подовжити строк експлуатації свого будинку.

пр. Гвардійський, буд. 8а

вул. Маяковського, буд.10

У пріоритеті – енергоефективність

Заощаджувати ресурси під час опалювального сезону відтепер будуть у ОСББ «ПРЕСТИЖ 54Б» по вулиці Гагаріна, 54б, та в ОСББ «КУРЧАТОВА, 9». У житловому будинку на Гагаріна повністю виконано заміну на енергоефективні заповнень прорізів у під’їздах, а на Курчатова –частково замінено віконні блоки.

Капітальні ремонти системи опалення багатоквартирних житлових будинків завершені в ОСББ «НАУКА-ЦЕНТР» по вулиці Науки, 3а та в ОСББ «АБВГДЕЙКА» по вулиці Вілєсова 18. Добігають завершення і роботи в ОСББ «ГАГАРІНА, 117 а».

До осінніх дощів підготувалися в ОСББ «ЛУЧ» за адресою пр-кт Гвардійський 8. Тут одними з перших серед учасників програми завершили капітальний ремонт покрівлі багатоквартирного будинку. Також дах ремонтували в ОСББ «ЖК» МАЯКОВСЬКОГО-10» за адресою вул. Маяковського, буд.10: у будівлі провели модернізацію повітроводів.

Капітальний ремонт колектору холодного водопостачання здійснили в ОСББ «КУРЧАТОВА 5». Тепер мешканці цього будинку можуть уникнути проблеми з використанням холодної води.

Іще один важливий для безпеки мешканців проєкт реалізовано в ОСББ «НАШ ДОМ 17» по проспекту Космонавтів, буд. 17. У цьому житловому будинку за фінансової допомоги з місцевого бюджету здійснено капітальний ремонт внутрішніх електричних мереж.

вул. Науки, буд. 3а

вул. Вілєсова, буд. 18

вул. Гагаріна, буд. 117а

вул. Курчатова, буд. 5

вул. Гагаріна, буд. 54б

вул. Курчатова, буд. 9

пр. Космонавтів, буд. 17

Співпраця триватиме

У військово-цивільній адміністрації обіцяють продовжити активну співпрацю і наступного року. Значну підтримку ОСББ буде надано в межах трьох міських Програм. Програма «Тепла оселя» на 2022 рік пропонуватиме відшкодування з місцевого бюджету частини кредитів, залучених ОСББ на території Сєвєродонецької громади, які беруть участь у програмах державної установи «Фонд енергоефективності», зокрема – у програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Знову об’єднання матимуть змогу взяти участь у Програмі підтримки ОСББ «Формування відповідального власника житла» на 2022 рік, а також у громаді діятиме Програма підтримки ОСББ «Затишний двір».

Крім того, на базі комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку», де створено ресурсний центр з підтримки та розвитку ОСББ, продовжаться тренінги та семінари, надання індивідуальних консультацій з питань організації та діяльності ОСББ, – зазначив керівник Сєвєродонецької МВЦА Олександр Стрюк. – Продовжиться реалізація грантової діяльності в межах укладеного меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю «Добрі сусіди – одна країна» та участь у різноманітних міжнародних проєктах стосовно питань ОСББ. Якщо дозволить епідеміологічна ситуація в країні, то будуть продовжені навчальні візити до інших міст України з метою обміну досвідом успішних практик щодо управління багатоквартирними будинками.