Публічний діалог за підтримки міжнародної миротворчої організації ПАКС Нідерланди (FundPeaceMovement PAX)

15-12-2021

10 грудня 2021р. у змішаному форматі: offlineта частково –online відбулася діалогова зустріч на тему «Житло для переселенців.Індивідуальнірішення для кожної громади. Досвід, що працює».

У діалоговій зустрічі прийняли участь представники громад з різних регіонів України, які поділілися різноманітними моделями власного позитивного досвіду у вирішенні проблеми житла для переселенців, представники громадських організацій, які підтримують дану соціальну категорію громадян та представники жителів модульних містечок з кількох регіонів України.

Діалогову зустріч організовали Інженери Порозуміння– професійна спільнота спеціалістів з практичного миробудування, які надають підтримку у налагодженні співпраці та у вирішенніконфліктнихситуаційміжгрупами людей на території громад зокрема у формі проведення діалогових зустрічей із соціально важливих для громад питань.

Діалог проводився у рамках реалізації проєкту «Діалог задля вирішення конфлікту» Центром громадянських ініціатив «Суспільний вимір» за підтримкиміжнародноїмиротворчоїорганізації ПАКС Нідерланди (FundPeaceMovement PAX) та Українського центру Ненасильницького спілкування і примирення «Простір гідності».

Про досвід Сєвєродонецька щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб поділився директор комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Роман Красюк. Він повідомив про те, що сьогодні у місті реалізовується проєктМіжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні «Покращення житлових умов ВПО на Сході України», фінансування якого здійснюється за підтримки Кредитної установи для відбудови(KfW).

Проєктом передбачено завершення будівельного етапу до кінця 2023 року. Квартири будуть передані у власність Сєвєродонецької МВЦА та підлягатимуть здачі в оренду та оренду з викупом для ВПО (200 квартир) та жителів м. Сєвєродонецьк (50 квартир). Бенефіціари також сплачуватимуть за комунальні послуги. Роман Красюк зазначив: «Це тільки початок реалізації проєкту. В рамках підписаного Меморандуму кошти отримані від оренди житла повинні бути спрямовані на розширення житлового фонду (квартир), що перебуває в комунальній власності СМВЦА та може використовуватися виключно з метою покращення житлових умов ВПО i вразливих мiсцевих жителiв (отримувачів квартир), використовуючи програми оренди та оренди з правом викупу житла (остання модальність е предметом удосконалення законодавства України) для його передачiв користування або у власнiстьотримувачiв».

Також він зазначив, що у наприкінці липня 2021 року у Сєвєродонецьку по проспекту Космонавтів, 18а урочисто відкрито житло для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб в рамках участі у конкурсі субпроектів Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ) зі створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Облаштування житла профінансовано з коштів гранту Уряду Німеччини, наданих через KfW у рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VI)», що впроваджується Українським фондом соціальних інвестицій. Булопроведено перепланування першого поверху гуртожитку загальною площею 885,5 м², де облаштовано 19 окремих однокімнатних квартир, з яких 1 квартира для маломобільних груп населення. На урочистому заході з відкриття об’єкту були вручені ключі та ордери від квартир родинам переселенців.

Проект "Діалог задля вирішення конфлікту" здійснюється в Україні впродовж 2019-2022рр.. Більше про проект можна прочитати на сайті організацій-партнерів за цим посиланням:

]]>https://dignityspace.org]]>]]>https://peaceengineers.com/about]]>]]>https://www.facebook.com/sv.center.org]]>

Інформацію підготовлено комунальним підприємством «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку»