Оновлення озера Чисте

17-02-2022

Озеро Чисте - штучно створене озеро в 50-их роках минулого століття. Навколо озера виникла чудова зона відпочинку.  Озеро було улюбленим місцем містян для купання та риболовства. Останнім часом на озері з’явились Лебеді.

Але озеро стало непроточним, тому має більш низьку здатність до самоочищення і швидше забруднюються. Спекотна і суха погода влітку сприяє сильному випаровуванню озера, відбувається розростання водної рослинності, вода починає цвісти, замулюється дно і в результаті - озеро в останні роки катастрофічно зменшуються. Зберегти озеро, його унікальний тваринний і рослинний світ - одна з найважливіших задач городян.

Так, громадською організацією «Сєверодонецький клуб екстремального відпочинку «Авангард» було запропоновано провести акцію із зариблення озера Чисте. Спільно із Сєвєродонецькою ВЦА підприємцями та небайдужими мешканцями міста планується найближчим часом закупити малька риби та вже восени заселити ними озеро. ]]>https://youtu.be/fPttMnCqY7M]]>

Тому за ініціативи громадської організації «Сєвєродонецький клуб екстремального відпочинку «Авангард», яка має на меті відновити озеро Чисте, 16 лютого 2022 року керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк підписав трьохсторонній Меморандум про співробітництво та партнерство між Сєвєродонецькою міською військово – цивільною адміністрацією, комунальним підприємством «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» та громадською організацією «Сєверодонецький клуб екстремального відпочинку «Авангард».

Основними напрямками співробітництва є:

• Поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки - виконання заходів з охорони і раціонального використання водних ресурсів.
  • Вселення рослиноїдних видів риб у штучні водойми міста.
  • Проведення біомеліорації щодо зменшення заростання водойм водною рослинністю.
  • Розвиток любительського і спортивного рибальства.
  • Залучення громадськості до заходів щодо збереження рибних запасів, охорона водних біоресурсів.
  • Проведення інформаційних та комунікаційних компаній, що пропагують принципи та ідеї Сторін.

Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку