КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» запрошує взяти участь у Всеукраїнському конкурсі для виробниць крафтової продукції «Створюй своє»

02-10-2024

Комунальне підприємство «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» запрошує взяти участь у Всеукраїнському конкурсі для виробниць крафтової продукції «Створюй своє», який оголошує Благодійний фонд «Жіночі можливості в Україні».

Фонд надасть грантову підтримку українським підприємицям та майстриням, які виробляють невеликі обсяги продукції та товарів за авторськими технологіями та рецептурами, з використанням екологічних якісних матеріалів та сировини. Будуть підтримані українські бізнеси, які мають на меті розширити виробництво, запровадити нові напрямки, створити нову колекцію або лінійку виробів, вивести продукцію на новий ринок та інше. 

Конкурс проводиться для крафтярок, які ведуть підприємницьку діяльність у таких галузях як народні ремесла, легка та харчова промисловість, мода, дизайн, виготовлення меблів, ювелірний бізнес тощо. 

 

Мета

Стимулювати жіночу підприємницьку ініціативу в креативному виробничому середовищі, надати жінкам можливість втілювати творчі проекти та креативні ідеї з бізнес-складовою, підтримати локальні підприємства та виробників, допомогти просувати крафтову продукцію на національному та міжнародному рівні та гідно конкурувати з товарами масмаркету.   

 

Для кого конкурс

– жінок, які мешкають на території України, окрім тимчасово окупованих територій;

– жінок, які офіційно зареєстровані як фізична особа-підприємець, і мають діючий бізнес у галузях крафтового виробництва;

– підприємиць, які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях;

– підприємиць, які не мають бізнесових зв’язків та контрактів із Росією;

– ФОПів, які не мають заборгованості перед бюджетом.

 

Фінансування проєктів-переможців

 

Розмір мінігрантів складатиме 50 000, 100 000 та 150 000* гривень в залежності від масштабів виробництва, бізнес-ідеї та запиту заявниці (*максимальні суми грантів).

Заявки від учасниць конкурсу розподілятимуться на три категорії з огляду на масштаби виробництва. Розподіл на категорії відбуватиметься за певними критеріями, зокрема, обсяг виробленої продукції, кількість найманих працівників та обсяг чистого прибутку за минулий рік. 

Критерії розподілу заявок на категорії:

  • 1 категорія: 0-1 найманий працівник, чистий прибуток за рік – до 200 000 грн.
  • 2 категорія: від 2 до 5 найманих працівників, чистий прибуток – від 200 000 до 3 000 000 грн. 
  • 3 категорія: більше 5 найманих працівників, чистий прибуток – більше 3 000 000 грн.

В залежності від цих показників та запитів, вказаних у заявці, переможниці у категоріях отримають мінігранти:

  • 1 категорія – до 50 000 гривень
  • 2 категорія – до 100 000 гривень
  • 3 категорія – до 150 000 гривень

 

Використання грантових коштів

Грантові кошти українські крафтярки зможуть витратити на придбання обладнання для розширення та підсилення виробництва, закупівлю сировини та матеріалів для виробництва продукції (не більше 50% від заявленої суми). За потреби 30% від заявленої суми можна направити на маркетингові послуги – брендування, створення промоматеріалів, рекламу та просування у соцмережах.

 

Умови проведення конкурсу

  1. Прийом заявок проводиться з 18 вересня до 18 жовтня 2024 року (включно).
  2. Конкурс проводиться для жінок, які мешкають на території України, окрім тимчасово окупованих територій, і мають працюючий бізнес.
  3. Для участі у конкурсі заявниця має заповнити аплікаційну форму за посиланням: ]]>https://forms.gle/kkA6Z461z4qKAPUm6]]>
  4. Учасниці конкурсу мають надіслати організаторам коротку відеопрезентацію про власну діяльність і бізнес-ідею, для якої потребують фінансової підтримки.  

Відеопрезентація дасть змогу організаторам більше дізнатись про виробництво та його особливості, а також переконатись в потенціалі для розвитку і необхідності грантової підтримки бізнесу.   

Вимоги для відео:

  • тривалість до 3 хвилин;
  • обсяг відеофайлу – не більше 500 Мб,
  • у відеопрезентації потрібно розказати про своє виробництво та продукцію, команду та бізнес-ідею, для якої ви хочете отримати грантову підтримку, пояснити, на які потреби буде використаний  мінігрант. 
  • відкрите посилання на гугл-диск з відеопрезентацією потрібно надіслати у аплікаційній формі. 
  1. Критерії, за якими будуть обрані проєкти для надання грантової підтримки:
  • сталість бізнесу (фінансові показники, прибутковість, наявні робочі місця); 
  • креативність та реалістичність бізнес-ідеї (оригінальність, затребуваність на ринку, наявний попит);
  • чіткий бізнес-план;
  • співфінансування;
  • вплив бізнесу на розвиток регіону (створення нових робочих місць, реалізація соціальних проєктів, підтримка локальних постачальників та виробників).
  • наявність продукції на зовнішньому ринку;
  • попередній позитивний досвід отримання грантів від інших фондів.
  1. Результати конкурсу будуть висвітлені на офіційних ресурсах фонду та ресурсах інформаційних партнерів.
  2. Фонд залишає за собою право не повідомляти учасницям конкурсу про причини не надання гранту.
  3. У разі некоректного заповнення форми Фонд не уточнюватиме інформацію у учасниць конкурсу і не доповнюватиме заявку.
  4. Отримання грантових коштів та відповідальність сторін регламентується договором.
  5.  Грантерки звітують про використання грантових коштів та досягнення запланованих результатів протягом встановленого фондом терміну, який зазначається у договорі.
  6.  Фонд виступає податковим агентом при виплаті мінігранту та сплачує суму відповідних податків і обов’язкових зборів, що підлягають нарахуванню при виплаті мінігранту.

 

Конкурс проводиться за сприяння The Jewish Federations of North America (Федерації єврейських громад Північної Америки).