Мінюст інформує про строки державної реєстрації громадських формувань

20-10-2020

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) нагадує, що  законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" встановлено строки розгляду документів, які подаються для державної реєстрації, зокрема, громадських формувань. Строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, у сфері державної реєстрації громадських формувань здійснюється у такі строки:

щодо творчої спілки, місцевого осередку творчої спілки - не пізніше 30 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

щодо постійно діючого третейського суду - не пізніше 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

щодо структурного утворення політичної партії - не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

щодо первинного осередку політичної партії - протягом одного робочого дня з дати подання документів для державної реєстрації;

щодо професійної спілки, її організації або об’єднання, організації роботодавців, її об’єднання – не пізніше 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

щодо громадського об’єднання, місцевого осередку громадського об’єднання із статусом юридичної особи - не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

щодо громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи - не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

Строк розгляду документів щодо творчої спілки, місцевого осередку творчої спілки, професійної спілки, її організації або об’єднання, організації роботодавців, її об’єднання, громадського об’єднання, місцевого осередку громадського об’єднання із статусом юридичної особи, може бути продовжений суб’єктом державної реєстрації за необхідності, але не більше ніж на 15 робочих днів.

Також, державна реєстрація може проводитися у скорочені строки відповідно  до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1133 "Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки" (зі змінами).

Державна реєстрація у скорочені строки проводитися виключно за бажанням заявника, у разі внесення ним додатково до адміністративного збору плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки.

Подати документи та отримати консультацію з питань державної реєстрації громадських формувань можна звернувшись до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за адресою – Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22 або отримати консультацію за телефонами - 0953624202, 0645242216.