180 млн грн зекономили громади Луганщини на державних закупівлях: такі висновки експертів Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова

26-04-2024

 

До вирішення питань підвищення ефективності та прозорості діяльності органів місцевої влади облдержадміністрацією залучені провідні наукові установи Луганщини. 

Так, державна установа «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України» надала аналітичний звіт «Оцінювання результативності закупівельної активності громад Луганської та Донецької областей через платформу Prozorro» (зі звітом можна ознайомитися ]]>за посиланням]]>).

Згідно з даними дослідження, громади Луганської області у 2023 році здійснили закупівель на очікувану вартість у понад 845,0 мільйонів гривень. Сума, на яку було укладено договори, – 665,4 млн грн, економія (умовна) склала 180 млн грн. 

Експерти встановили, що близько 90% громад області дотримувались конкурентних умов здійснення процедури публічних закупівель.

У документі також викладені висновки щодо вдосконалення організації відкритих торгів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів: 
-    сформувати реєстр підприємств та установ, засновником яких є територіальна громада, та оприлюднити на офіційному сайті громади. Це спростить процедуру та збільшить рівень транспарентності, що сприятиме запобіганню корупції, підвищенню довіри громадськості до місцевої влади та ефективному використанню публічних ресурсів;
-    забезпечити розрахунок та постійний внутрішній моніторинг змінення первинних коефіцієнтів результативності закупівельної активності громади з урахування розробленого методичного підходу;
-    організувати постійне навчання персоналу, до посадових обов’язків якого відноситься робота з тендерною документацію та платформою Prozorro.

Місцеві військові адміністрації планують використовувати рекомендації Інституту економіко-правових досліджень та продовжувати співпрацю із закладом у цьому напрямку  на постійній основі.

Аналітичний звіт «Оцінювання результативності закупівельної активності громад Луганської та Донецької областей через платформу Prozorro» підготовлений науковим співробітником відділу проблем міжрегіонального співробітництва Луганської філії інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова, кандидатом економічних наук, доцентом Оксаною Ромаховою. 

Пропозиції до нього також надавали інституції громадянського суспільства, які займаються питаннями моніторингу та контролю за витрачанням коштів бюджетів різного рівня.
 

]]>https://loga.gov.ua/oda/press/news/180_mln_grn_zekonomili_gromadi_lugans...]]>