Засідання міської координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

19-02-2021

19 лютого 2021 року відбулось засідання міської координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

На засіданні координаційної ради були розглянуті питання :

1. Про проведену роботу з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у 2020 році.

2. Про посилення заходів  із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

3. Про створення міжсекторальної робочої групи з питань запобігання та протидії  домашньому та гендерно зумовленому насильству.

4. Про внесення змін до Положення про міську координаційну раду щодо впровадження  Порядку денного 1325 “Жінки. Мир. Безпека”.

Було заслухано суб’єктів взаємодії про проведену роботу у 2020 році.        Загалом, у порівнянні з 2019 роком, спостерігається збільшення випадків домашнього насильства: 2019 — 635 звернень, 274 — підтверджених як випадок домашнього насильства, 2020 — 1402 звернення, 588 — підтверджених випадків, що говорить про те, що люди в громаді стають більш обізнаними         в питаннях запобігання та протидії домашньому насильству, але в умовах карантинних обмежень кількість випадків домашнього насильства збільшилась як по всій країні, так  і у нашому місті.

З метою реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на засіданні координаційної ради було визначено посилення наступних заходів:

1) розробка Плану спільних дій з розбудови системи запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у м. Сєвєродонецьку;

2) визначення потреб громади у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі,            з урахуванням приєднаних територій;

3) посилення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення рівня обізнаності населення громади про форми, прояви та наслідки насильства, формування нульової толерантності до проявів насильства;

4) створення допоміжних органів (міжвідомчих/міжсекторальних робочих груп) з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі з метою посилення взаємодії суб’єктів, підвищення ефективності реагування на випадки домашнього насильства, роботи з кожним окремим випадком з особливою увагою до сімей, в яких виховуються діти;

5) прийняття комплексної цільової програми Сєвєродонецької міської територіальної громади “Запобігання та протидія домашньому насильству, торгівлі людьми, сприяння гендерній рівності в суспільстві” на 2021 рік                з відповідним фінансуванням;

6) залучення неурядових, громадських жіночих організацій, груп самодопомоги до роботи міської координаційної ради;

Також на засіданні йшлося про впровадження в роботу координаційної ради  Порядку денного 1325 “Жінки. Мир. Безпека” та участь Сєвєродонецької громади в  імплементації Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні публічні простори для жінок та дівчат», а саме проведенні, за підтримки ООН Жінки та Української фундації громадського здоров’я аудиту безпеки за відповідною методологією та спільної роботи щодо розробки цільової програми щодо профілактики та протидії сексуальним домаганням та іншим формам сексуального насильства щодо жінок та дівчат в публічних просторах громади.