Засідання міської Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

21-11-2019

Перше в оновленому складі засідання міської Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми відбулось 21 листопада 2019 року в залі засідань Сєвєродонецької міської ради. Увагу на цьому заході було присвячено, в основному, протидії домашнього насильства. Так, на порядку денному стояли такі питання:

1. Про зміцнення міжвідомчої системи координації профілактики та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, у тому числі стосовно дітей та за участю дітей, торгівлі людьми, гендерної нерівності.

2. Про здійснення заходів щодо попередження домашнього насильства за 9 місяців 2019 року.

3. Про затвердження Плану міських заходів із проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у м. Сєвєродонецьку.

Голова міської координаційної ради - заступник міського голови Ірина Степаненко  - наголосила на тому, що показники щодо здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї за 9 місяців 2019 року по м. Сєвєродонецьку невтішні: це 458 звернень щодо домашнього насильства протягом звітного періоду. Така кількість звернень, зауважила Ірина Вікторівна, спонукає до спільної продуктивної інформаційно-просвітницької, профілактичної роботи та  чіткого алгоритму дій суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, що визначено  Постановою Кабінету Міністрів України  від 22 серпня 2018 року № 658.

По Сєвєродонецьку рішенням виконкому від 07 листопада 2019 року № 1185 “Про створення міської координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми” було затверджено положення та склад координаційної ради, до якої увійшли керівники та фахівці відділу освіти, служби у справах дітей,  УПтаСЗН, Управління охорони здоров’я, СМ ЦСССДМ, відділу молоді та спорту, Сєвєродонецького відділу поліції ГУНП в Луганській області, Сєвєродонецького міського відділу філії ДУ “Центр пробації” в Луганській області, Сєвєродонецької мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Сєвєродонецького міського центру зайнятості.

Члени координаційної ради дійшли згоди щодо призначення суб’єктами та підпорядкованими їм закладами відповідальних осіб для проведення невідкладних заходів реагування у разі виявлення фактів насильства та для організації заходів у сфері запобігання та протидії насильству, з питань  щоквартального моніторингу проведених заходів даного напрямку. Йшлося про вивчення потреби у фахівцях з числа практичних психологів, психотерапевтів та психіатрів для подальшого впровадження корекційної програми для кривдників, згідно Типової програми для кривдників, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 01.10.2018 № 1434. На засіданні міської координаційної ради було також затверджено План міських заходів із проведення щорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” у м. Сєвєродонецьку, яка проходитиме традиційно з 25 листопада по 10 грудня.

Управлінням праці та соціального захисту населення в рамках організаційних заходів було розроблено інформаційно-просвітницькі плакати та листівки з питань законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, профілактики булінгу, гендерної політики, видів насильства та першочергових кроків у випадку домашнього насильства, насильства за ознакою статі, стосовно дітей та за участю дітей, що були розповсюджені серед навчальних закладів міста та членів координаційної ради.

Управління праці та соціального захисту населення

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю