Як діяти у ситуації домашнього насильства, або його загрози?

29-07-2019

Якщо Ви зазнаєте домашнього насильства

або у вашій сім’ї існує загроза його вчинення, підготуйте особистий план безпеки, який допоможе вам у критичній ситуації

Продумайте свої дії у випадку домашнього насильства

Розкажіть про насильство тим, кому Ви довіряєте (друзям, родичам).

Знайдіть таке місце, куди Ви змогли б піти у разі небезпеки.

Ваші заходи безпеки можуть бути такими:

 • Зробіть та заховайте у надійному місці запасні ключі від дому/квартири або машини так, щоб у разі небезпеки ви могли швидко вийти та дістатися безпечного місця.

 • У надійному та завжди доступному для Вас місці заховайте певну суму грошей, важливі номери телефонів, паспорт, необхідні папери (документи дітей, свідоцтва, що підтверджують право володіння майном, медичні картки тощо), а також необхідний одяг та ліки.

 • Якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, спробуйте перейти у приміщення, яке можна легко покинути. Намагайтеся триматися ближче до виходу. Уникайте суперечок у кімнатах , де є гострі та ріжучі предмети.

 • Домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують шум і крики з Вашого дому/квартири. Коли приїде поліція, спробуйте максимально заспокоїтися та чітко викласти ситуацію, напишіть заяву.

 • Заздалегідь домовтеся з друзями або родичами про можливість надання вам тимчасового притулку в разі небезпеки. Важливо, щоб це були ті люди, які зможуть вас захистити і у яких кривдник одразу не знайде Вас.

 • Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати вам необхідну підтримку (кризовий центр, притулок для жінок, соціальна служба, телефон довіри тощо).

  Як поводитися у ситуації домашнього насильства, щоб мінімізувати негативні наслідки:

 • У жодному разі не з’ясовуйте стосунки з кривдником, який перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

 • У жодному випадку не відповідайте агресією на агресію.

 • Не починайте кричати чи плакати. Говоріть із кривдником чітко. Спробуйте заспокоїтися самі та дайте час заспокоїтися кривднику (вийдіть в іншу кімнату, на вулицю тощо).

 • Лише тоді, коли ваш партнер заспокоївся та готовий адекватно спілкуватися, обговоріть ситуацію. У розмові використовуйте “Я-висловлювання” (говоріть про свої почуття та відчуття, не звинувачуйте та не докоряйте, пропонуйте вихід із ситуації: “Я почуваюся збентежено, коли ти поводишся таким чином”, “Давай ми спробуємо у таких ситуаціях діяти ось так...”

  Пам’ятайте: є організації та спеціалісти, які готові вам допомогти, коли ваші життя та здоров’я у небезпеці!