Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля»: про права дітей та юридичні професії запитали в адвоката

11-12-2020

8 грудня 2020 року в Сєвєродонецькому міському Центрі дитячої та юнацької творчості відбулась  тематична зустріч «Питання до ділової людини».

Про особливості праці людини,  що надає професійну правову допомогу учасникам правовідносин, випадки, коли слід звернутися за правовою допомогою, та про юридичні професії   вихованцям закладу розповідала адвокат,  член Національної асоціації адвокатів України, член ради адвокатів Луганської області, член організації Червоного Хреста України Євгенія Самойлова.

Зустріч проходила в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» з метою підвищення правової обізнаності молоді, превентивного виховання, розвитку інтересу до правової галузі, розуміння зв’язку права з навколишньою дійсністю, прищеплення навичок правової свідомої поведінки, розуміння власних прав та формування вмінь захищати їх в установленому законом порядку,   у форматі «запитання-відповідь».

Упродовж години діти ставили адвокату хвилюючі, іноді по-справжньому дорослі, запитання та отримували на них вичерпну чесну відповідь.

Серед основних питань – професія адвоката: чим займається та що має знати;   випадки, що можуть стати підставою для звернення дитини за правовою допомогою; організації, які можуть надати юридичну підтримку дітям, зокрема в разі виникнення випадку булінгу (цькування).

Окремі питання стосувалися правових документів, спрямованих на захист інтересів дітей,  можливість бути засновниками дитячих організацій, мати рухоме або нерухоме майно тощо.

Протягом  заходу    було актуалізовано питання щодо  національних дитячих «гарячих ліній»,  центрів безоплатної правової допомоги, центрів допомоги для постраждалих від булінгу (цькування), насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації тощо.

Відділ освіти ВЦА м.Сєвєродонецьк