Створення безпечного простору у громаді

31-10-2023

23-24 жовтня 2023 року у м. Дніпрі відбувся тренінг «Створення безпечного простору у громаді: Методика проведення аудитів безпеки», що був проведений завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека»: відповідь на виклики воєнного часу». У навчанні взяли участь і представники Сєвєродонецької міської територіальної громади. Учасники тренінгу ознайомились з концепцією безпеки у громадському просторі. До уваги присутніх були представлені приклади аудитів безпеки, що були проведені в містах та громадах України. Цікавою та корисною була інформація про міжнародні практики «Безпечні міста в світі».

На тренінгу були запропоновані вправи для командної роботи, що сприяли розвитку певних навичок: збір та аналіз даних, визначення пріоритетних проблем на території громади, їх причин та наслідків,  обґрунтовування мети, завдань та результатів цільових програм, завдяки реалізації яких кожна громада матиме можливість стати згуртованою, а громадський простір безпечним.

Фахівці та представники Управління соціального захисту населення, Управління освіти, Управління житлово-комунального господарства, Аварійно-рятувального загону  спеціального призначення ГУ ДСНС  у Луганській області, Управління адміністративних послуг, Сєвєродонецького міського центру соціальних служб, управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції на майбутнє матимуть змогу брати участь у проведенні аудиту безпеки території громади та громадських просторів. Звичайно дієвим підсилювачем у вмотивованих групах з проведення такої роботи мають бути представники громадськості      та навчальних закладів, які також були присутніми на тренінгу, а саме: громадської організації «Платформа розвитку СМР», громадської організації «Кризовий медіа-центр «Сєвєрський Донець», Сєвєродонецького інституту МАУП.

Проєкт «Жінки. Мир. Безпека»: відповідь на виклики воєнного часу» реалізується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з ГО «Ла Страда – Україна», Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем», Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Українською фундацією громадського здоров’я, Центром «Жіночі перспективи» за сприянням Офісу віце-прем’єр міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.

Управління соціального захисту СМВА