Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях у східній Україні

01-08-2019

На сьогоднішній день, мабуть, вже ні у кого не виникає сумнівів, що Україна невпинно та стрімко розвивається у багатьох напрямках, тим самим створюючи для своїх громадян умови, що відповідають сучасному європейському суспільству. Але ніхто не стверджував, що все буде доволі легко: є проблеми, вирішення яких все ж таки потребує не просто більше часу або знань, а й більш активної участі державних установ, їх безперервної роботи з громадськістю та конкретних дій, направлених на пошук розв`язання тієї чи іншої проблеми. Серед багатьох таких важливих питань на порядку денному стоїть завдання по сприянню безпеці громадян та запобігання насильству в нашому українському суспільстві. І тут треба відзначити, що ця проблема не залишається без уваги, нею постійно опікується як держава, так і Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров`я». Саме завдяки сприянню фонду та Сєвєродонецької міської ради 31 липня 2019 року було проведено міжсекторальну консультацію у рамках проекту “Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях у Східній Україні”. Метою цього заходу стало об’єднання представників місцевих органів влади та поліції, надавачів психологічних та медичних послуг, а також членів жіночих об’єднань для обговорення та спільного аналізу проблем гендерно зумовленого, у т.ч. домашнього насильства та безпеки жінок у громаді, їх ризиків, потреб у послугах, обговорення та узгодження можливої схеми перенаправлення, а також залучення усіх представників до формування гендерно-інклюзивних планів для покращення безпеки у громаді.

У заході прийняли участь керівники виконавчих органів міської та обласної влади, представники Управління праці та соціального захисту населення, відповідальні за роботу з питань запобігання насильству, Міжнародного благодійного фонду “Українська фундація громадського здоров’я”, Агенство ООН Жінки, керівники, педагоги, психологи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, представники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Сєвєродонецького відділу поліції ГУНП в Луганській області.

У ході зустрічі учасниками заходу було обговорено актуальність явища та потреби мешканців міста щодо ситуації із гендерно зумовленим, у т.ч. домашнім насильством у місті, безпекою жінок, досягнення та витяги Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Також була проведена робота в групах “дії громадського активу щодо вирішення проблем, які існують у громаді щодо запобігання гендерно зумовленому, домашньому насильству та шляхів налагодження ефективних механізмів співпраці влади та надавачів послуг для забезпечення безпеки жінок в громаді”.

Нагадаємо, що проект: “Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях у Східній Україні” стартував ще у січні цього року у 29 пілотних громадах Луганської, Донецької та Запорізької областей та розрахований на 3 роки роботи. Він реалізовується в рамках проектів Структури ООН Жінки на сході України за фінансування урядів Норвегії та Данії, а також Об’єднаної програми ООН Жінки, Програми розвитку ООН, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Фонду народонаселення ООН «Підтримка Євросоюзу на Сході України – відновлення, встановлення миру та управління», що фінансується Європейським Союзом, у партнерстві з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я». Згідно цього проекту вже розпочатий процес об’єднання представників/-ниць місцевих органів влади та поліції, надавачів психологічних та медичних послуг, а також членів жіночих об’єднань у вирішенні проблем ґендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства та безпеки жінок у громаді; активно проводиться робота, щодо визначення шляхів виконання завдань проекту в партнерстві із пілотними громадами.