Що провокує насильство проти жінок та дівчат?

15-09-2021

ООН Жінки в Україні провели базове опитування з питань громадського сприйняття та ставлення до гендерно-зумовленого насильства щодо жінок
у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.

Дослідження присвячене питанням громадського сприйняття та ставлення до гендерних стереотипів, гендерних ролей, відносин влади і підлеглості між чоловіками та жінками, розподілу обов'язків між ними у різних сферах життя.

Це одне з перших в Україні досліджень такого масштабу, в рамках якого всебічно та комплексно аналізуються думки та настанови населення, які є підґрунтям для гендерного насильства, а також контекст, у якому воно відбувається (наприклад, громадське сприйняття постраждалих від насильства та кривдників, готовність постраждалих звертатися по допомогу для захисту своїх прав та покарання кривдників).
 

]]>ПОВНИЙ ТЕКСТ ОПИТУВАННЯ З ПИТАНЬ ГРОМАДСЬКОГО СПРИЙНЯТТЯ ТА СТАВЛЕННЯ ДО ҐЕНДЕРНО-ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА ЩОДО ЖІНОК УКРАЇНСЬКОЮ ТА АНГЛІЙСЬКОЮ МОВАМИ ТА ВІДЕО МОЖНА ЗНАЙТИ НА СТОРІНЦІ КАМПАНІІ "Спровокувала?"]]>

77% українців вважають, що найважливіша роль жінок – піклуватись про дім, дітей, чоловіка, готувати їжу для родини, а ще 43% впевнені, що жінка не має ставити під сумнів рішення та точку зору свого чоловіка, навіть якщо вона з ним не згодна. Дізнайся більше про те, як гендерні стереотипи призводять до насильства, за посиланням: ]]>https://bit.ly/2zbjgGf]]>Кинь виклик стереотипним уявленням про сімейні ролі! Насильству немає виправдання!

35% українців вважають, що небажані дотики, погладжування, обійми та інші дії сексуального характеру з боку незнайомої людини не є проявами сексуального насильства. Ще 73% упевнені, що жарти та натяки сексуального характеру з боку незнайомця також не є сексуальним насильством. Дізнайся більше про те, як гендерні стереотипи призводять до насильства, за посиланням: ]]>https://bit.ly/2zbjgGf]]> Скажи «ні» домаганням у публічних місцях! Насильству немає виправдання!

Кожен другий українець вважає, що чоловікам за своєю природою важче стримувати свою агресію, ніж жінкам. Дізнайся більше про те, як гендерні стереотипи призводять до насильства, за посиланням: ]]>https://bit.ly/2zbjgGf]]> Підтримуй здорові стосунки! Насильству немає виправдання!

54% українців вважають, що жінки за своєю природою слабкіші та вразливіші, а отже їм важче справлятися зі складними ситуаціями Дізнайся більше про те, як гендерні стереотипи призводять до насильства, за посиланням: ]]>https://bit.ly/2zbjgGf]]> Допоможи молодим дівчатам подолати ґендерні стереотипи! Насильству немає виправдання!

 Кампанія «Спровокувала?» має на меті кинути виклик культурі віктімблеймінгу, підвищити обізнаність щодо гендерно-зумовленого насильства та гендерних стереотипів в Україні. Відео створені у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: ПРООН, ООН Жінки, UNFPA і ФАО. Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.