Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах запроваджених карантинних заходів
Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міcької ради бажає всім міцного здоров’я. Ми звертаємось до мешканців міста, прилеглих сіл та селищ з проханням бути уважними один до одного в умовах запровадження карантинних заходів. Нові стресові ситуації, можливі фінансово-економічні труднощі не повинні ставити під загрозу ваше сімейне благополуччя і збільшувати ризики вчинення домашнього насильства.
Але про всяк випадок інформуємо, що незалежно від карантинних обмежень, з дотриманням умов карантину, у Сєвєродонецьку працюють служби та установи, які надають підтримку та допомогу постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Нагадуємо, що згідно Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” домашнє насильство - це діяння (дія або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання.
До домашнього насильства також відносяться погрози вчинення фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства.
Повний перелік осіб, на яких поширюється дія даного закону містить Ст. 3 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.
Зрозуміло, що є такі випадки, коли люди навіть не уявляють, що вони зазнають домашнього насильства. Наприклад, визначення, що таке фізичне або сексуальне насильство ми можемо більш-менш вірно сформулювати і навіть теоретично уявити собі, але ми знаємо, що існують ще психологічне насильство (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, що причиняють шкоду психічному здоров’ю) та економічне насильство — це умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися.
Особа, яка вчинила фізичне, психологічне, економічне або сексуальне домашнє насильство відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” є кривдником.
Для кривдника можуть бути застосовані такі спеціальні заходи:
1. Терміновий заборонний припис, спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя та здоров’я постраждалої особи. Виносить терміновий заборонний припис поліція строком до 10 днів за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника поліції за результатами проведеної оцінки ризиків.
2. Обмежувальний припис стосовно кривдника, рішення про який приймає суд за заявою постраждалої особи строком до 6 місяців. Обмежувальний припис може встановити: заборону перебувати в місці спільного проживання з постраждалою особою, телефонувати, наближатись до неї на певну відстань, розшукувати, контактувати з нею; обмежити спілкування з постраждалою дитиною, обов’язок усунути перешкоди у користуванні постраждалою особою майном.
Тож будьте обізнані в даних питаннях і це дасть вам додаткову змогу бути захищеними.
Також повідомляємо, що на офіційному веб-сайті Сєвєродонецької міської ради, інформацію “Про допомогу постраждалим від домашнього насильства в умовах карантину в м. Сєвєродонецьку” та “Інформація щодо роботи мобільної бригади соціально-психологічної допомоги в м. Сєвєродонецьку” розміщені в розділах “Оголошення” та “Управління праці та соцзахист населення”, де є рубрика “Протидія домашньому насильству”. В цих інформаційних повідомленнях надані контактні дані служб та установ, до яких можна звернутись, якщо ви стали постраждалим або свідком домашнього насильства.
Зверніть свою увагу на наступні номери телефонів:
- 102 — відділ поліції,
Телефонувати на Урядову “гарячу лінію” особам, які страждають від домашнього насильства можна за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними.
Якщо жертвою або свідком насильства є дитина, обов’язково треба звернутись до служби у справах дітей.
За більш детальними роз’ясненнями можна звернутись до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради за телефоном 2-15-70.
Відео - https://www.youtube.com/watch?v=JhtaUYDqUvk
Служба у справах дітей: Про запобігання та протидію домашньому насильству
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: Про запобігання та протидію домашньому насильству