Перебіг Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії «16 днів проти насильства» у Сіверськодонецькій громаді
Підготовка до інформаційно-просвітницької кампанії «16 днів проти насильства» почалась заздалегідь. У жовтні 2024 року представників громади було запрошено на 3-денний тренінг Коаліції неурядових організацій з протидії торгівлі людьми «Знаю. Вмію. Практикую». Навчання дало подальший поштовх у плануванні заходів щорічної кампанії.
13 листопада відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, торгівлі людьми та впровадження Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека». Рішенням Координаційної ради були затверджені:
- План заходів в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка буде проводитись з 25 листопада по 10 грудня 2024 року в закладах Сєвєродонецької міської територіальної громади;
- Алгоритм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, по Сєвєродонецькій міській територіальній громаді на 2025 рік в умовах військового стану.
Напередодні акції було виготовлено тематичну друковану продукцію, що була поширена та розміщена в закладах громади: в гуманітарних хабах Сєвєродонецької міської ВА в містах Дніпро та Тернопіль, ЦНАП м. Сєвєродонецька, в приміщенні стаціонарної служби (відділення) для надання притулку «Прихисток для сімей з дітьми та осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, у тому числі ВПО» Сєвєродонецького міського центру соціальних служб, в закладах відділу культури Сєвєродонецької міської ВА.
Плакати «Спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству», «Коло осіб, на яких поширюється дія законодавства», кишеньковий календарик «Важливі контакти», закладки для книг «Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді»/ «Регіональна «гаряча лінія» Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги» - з даними інформаційно-просвітницькими матеріалами мають змогу ознайомитись відвідувачі закладів, які додатково отримують корисну інформацію разом з календариками та закладками для книжок.
27 листопада в режимі офлайн відбулась перша інформаційно-просвітницька сесія «Запобігання та протидія ґендерно зумовленому насильству», що проходила в межах проєкту «Знаю. Вмію. Практикую». В заході взяли участь викладачі відокремлених структурних підрозділів «Сєвєродонецький політехнічних фахових коледж» та «Старобільський фаховий коледж» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
03 грудня до проєкту Коаліції з протидії торгівлі людьми долучились соціальні працівники міжнародної організації HelpAge International в Україні.
Фахівці УСЗН Сєвєродонецької міської ВА та міжнародної глобальної неурядової організації у галузі охорони здоров’я та гуманітарної допомоги Project HOPE протягом інформаційних сесій знайомили учасників з питаннями національного законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, визначенням ґендерно зумовленого насильства та його видів у міжнародних документах. Питання спеціальних заходів, що застосовуються до кривдників, кримінальної, адміністративної та цивільно-правової відповідальності кривдників стали ключовими висновками щодо невідворотності покарання тих, хто здійснив домашнє насильство.
Звісно, що слухачі таких заходів радо беруть участь у практичних вправах та роботах в групах. Інтерактивне спілкування додавало певного колориту сесіям. Від учасників відчувався активний зворотній зв’язок. Для подальшого інформування студентської молоді коледжів, бенефіціарів HelpAge організаторами були надані методичний та роздатковий матеріали. Приємною нотою у спілкуванні стали тематичні подарунки від авторів проєкту «Знаю. Вмію. Практикую»: шопери та термокружки.
Кампанія «16 днів проти насильства» триває!