«Насильству немає виправдання»

31-08-2020

Чоловіки м.Сєвєродонецька долучились до семінару з попередження та протидії насильства за ознакою статі «Насильству немає виправдання».

            ООН Жінки в Україні, спільно з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», за сприянням Управління праці та соціального захисту населення ВЦА м. Сєвєродонецьк Луганської області, Сєвєродонецького МВ ГУНП в Луганській області, Сєвєродонецького міського відділу ДУ “Центр пробації” в Луганській області, відділу культури ВЦА м. Сєвєродонецьк, 04 серпня 2020 року провели для чоловіків м.Сєвєродонецька семінар з поглиблення знань щодо гендерно зумовленого, у тому числі домашнього, насильства. Захід також був покликаний зруйнувати дискримінаційні стереотипи про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків для  формування шанобливих, ненасильницьких стосунків.

            У заході взяли участь чоловіки, що проживають у м.Сєвєродонецьку, у тому числі ті, що перебувають на профілактичному обліку в уповноваженому підрозділі органу Національної поліції України та стосовно яких вживаються заходи пробації, а також чоловіки з родин, що опинились в складних життєвих обставинах.

            Протягом  семінару учасники дізналися про види гендерно зумовленого  насильства, спеціальні заходи та законодавчу базу щодо протидії гендерно зумовленому, у тому числі домашньому, насильству. Учасники також переглянули серію відеороликів ]]>«Спровокувала?»]]>(]]>https://youtu.be/Zt-fXwFxA3Y]]> ), створених Представництвом ООН Жінки в Україні в рамках боротьби з гендерно зумовленим насильством, та взяли участь в подальшій дискусії про гендерні стереотипи та розподіл хатньої роботи між подружжям. «Після цієї розмови я розумію, що ревнощі, образа – не привід для того, щоб підіймати руку… І алкоголь теж не виправдовує, а  навпаки посилює провину», - підсумував учасник семінару.

Захід проведено в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують міжнародні партнери: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

            Додатково нагадуємо, що ознайомитися з інформацією про протидію гендерно зумовленому, у т.ч. домашньому, насильству можна на сайті громади, у розділі «Протидія домашньому насильству» за наступним лінком: https://sed-rada.gov.ua/upravlinnya-praci-ta-soczahistu-naselennya/protidiya-domashnomu-nasilstvu

Управління праці та соціального захисту населення