Безпека громади у руках її мешканців!

03-03-2021

24 лютого МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ООН Жінки в Україні  провели робочу зустріч на тему «Реалізація Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат» в Сєвєродонецьку. До презентації долучилися активісти жінки-лідерки, представники інститутів громадянського суспільства, поліції та місцевої влади.

Учасники отримали вичерпну інформацію про Флагманську ініціативу, приклади її реалізації в інших країнах, а також перші результати імплементації в Україні.

Станом на сьогодні, за результатами проведених аудитів безпеки власні цільові програми вже розробили та прийняли в Рубіжному та Новоайдарі Луганської області, Торецьку - Донецької області та Комиш–Зорі, Запорізької області.  Також, в межах Флагманської ініціативи провели аудити безпеки та опрацьовують результати в Золотому, Сватовому та Соледарі.
Учасники заходу проявили зацікавленість у проведенні аудиту безпеки громадських місць та розробці цільової програми у Сєвєродонецьку, тож сподіваємося, цього року, кількість безпечних просторів буде стрімко зростати.

Ініціатива «Безпечні міста та безпечні громадські місця для жінок та дівчат» в Україні впроваджується в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Швеції, Швейцарії та Японії.