«Зміна плану забудови 81 мікрорайону з метою запобігання вирубки лісу»

17-03-2021

Петиція «Зміна плану забудови 81 мікрорайону з метою запобігання вирубки лісу» набрала 305 голосів та прийнята до розгляду. З петицією можна ознайомитись за наступним посиланням ]]>https://petition.e-dem.ua/severodonetsk/Petition/View/397]]>

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію щодо перегляду плану забудови 81 мікрорайону та перенесення будівництва лікарні в інше місце для збереження лісу, повідомляємо наступне.
Більшість основних інфраструктурних об'єктів Луганської області, в тому числі й Луганська обласна лікарня, залишились на тимчасово окупованій території. Тому на рівні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України було прийняте рішення про будівництво обласної клінічної лікарні в місті Сєвєродонецьку, була досягнута домовленість з австрійською компанією «Vamed Engineering GmbH» про інвестування до 200 млн. євро у будівництво лікарні. Розташування лікарні в 81 мікрорайоні м. Сєвєродонецька узгоджено з австрійськими партнерами.
Луганська обласна лікарня буде збудована за сучасним проєктом, матиме сучасне обладнання. Така лікарня потрібна мешканцям міста та всієї області, вона забезпечить населення доступною високоспеціалізованою медичною допомогою. Дана будівля потребує розташування на території, яка має розвинуту інфраструктуру, тобто наявність інженерних мереж та розвинутої вулично-дорожньої мережі. Також, згідно сучасних норм, територія лікарні повинна мати не менше 55 % території під озелененням. Площа під будівництво лікарні з врахуванням озеленення повинна бути 9-10 га. Саме на незабудованій території 81 мікрорайону є можливість виділити таку площу під розташування лікарні з озелененням. На даній території є можливість підключення до інженерних мереж, поряд є громадський транспорт (тролейбус та маршрутні таксі), що дасть можливість мешканцям міста та області зручно добиратися до лікарні. Інші території таких розмірів та забезпеченістю інженерно-транспортною інфраструктурою в місті відсутні.
Територія 81 мікрорайону, на якій розташовані зелені насадження, не відноситься до території держлісфонду. В проєкті «Внесення змін до Детального плану території 81 мікрорайону міста Сєвєродонецька», розробленому ТОВ «Геоспектр-7», в техніко-економічних показниках вказано, що територія під озелененням буде складати 6,5 га (60 % території лікарні). Також в проєкті Детального плану передбачено влаштування скверу площею 1,31 га між територію лікарні та житловою забудовою.
Тобто ніякого повного знищення зелених насаджень при розміщенні лікарні в 81 мікрорайоні не передбачається.
Згідно діючого Генерального плану міста Сєвєродонецьк, місто буде розвиватись у східному напряму, генпланом передбачена забудова 80, 81, 84, 87, 88 мікрорайонів міста об’єктами житлового та громадського призначення. Забудова 81 мікрорайону об'єктами громадського призначення відповідає Генерального плану розвитку міста.