Положення про проведення щорічного міського конкурсу на звання „Людина року”

13-04-2016

1. Загальні положення

Стаття 1.1. Щорічний міський конкурс на звання „Людина року” (надалі Конкурс) проводиться з метою виявлення і відзначення видатних і талановитих особистостей, професіоналів своєї справи у різних галузях життєдіяльності міста Сєвєродонецька.

Стаття 1.2. У Конкурсі беруть участь особи, які проживають на території міста та мають визначні особисті заслуги і вагомі професійні здобутки у розрізі оголошених номінацій.

Стаття 1.3. Переможцю Конкурсу вручається медаль володаря титулу „Людина року” та Почесна грамота виконкому міської ради.

Стаття 1.4. Присвоєння звання „Людина року” здійснюється відповідно до рішення Конкурсної комісії, створеної при виконкомі міської ради, яка визначає переможця у  будь-якій одній з  семи номінацій:

 • „Працівник виробничої сфери”;
 • „Працівник охорони здоров’я”;
 • „Працівник освіти і науки”;
 • „Діяч культури та мистецтва”;
 • „Громадський діяч”;
 • „Молодь Сєвєродонецька”;
 • „Фізична культура і спорт”.

Стаття 1.5. Перелік професій, у межах кожної з номінацій та умови висування кандидатур на Звання:

 • Працівник виробничої сфери” – працівники підприємств - за високий професіоналізм та за особливі досягнення у розвитку виробництва;
 • Працівник охорони здоров’я” – працівники підприємств, організа-цій, установ галузі охорони здоров’я - за вагомий особистий внесок у вирішення проблем охорони здоров’я громадян та медичної реабілітації осіб, які потребують лікування;
 • Працівник освіти і науки” – працівники дошкільних дитячих навчальних закладів, позашкільних установ, органів освіти та наукових установ, викладачі загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, вищих навчальних закладів - за видатні досягнення у праці, підготовку переможців різноманітних конкурсів, учнівських олімпіад тощо;
 • Діяч культури та мистецтва”– діячі культури, мистецтва, майстри народної  творчості  за   створення  видатних  творів,  що  дістали  високу оцінку громадськості; працівники бібліотек, видовищно-театральних закладів, клубних та інших закладів культури - за досягнення у розвитку галузі;
 • Громадський діяч” – представники громадських організацій та відомі громадські діячі за активну участь у суспільному житті міста;
 • Молодь Сєвєродонецька” – студентська молодь, працівники підприємств, установ та організацій, закладів освіти і культури, охорони
 • здоров’я у віці до 28-ми років, активісти молодіжних громадських організацій – за вагомі досягнення у різних сферах суспільного життя міста;
 • Фізична культура і спорт” – фахівці і організатори фізкультурно-спортивного руху, видатні тренери - за вагомі заслуги у підготовці спортивних кадрів; спортсмени - за досягнення високих результатів у спортивних змаганнях.

Стаття 1.6. Присвоєння звання „Людина року” проводиться щорічно до Новорічного урочистого заходу з нагоди підбиття підсумків року.

2. Порядок визначення переможця Конкурсу

Стаття 2.1. Характеристики, подання та інші документи, що підтверджують особисті заслуги і вагомі професійні досягнення претендентів на звання „Людина року”, подаються на розгляд Конкурсної комісії через загальний відділ міської ради керівниками трудових колективів, громадськими організаціями, осередками політичних партій, іншими об’єднаннями громадян протягом року, але не пізніше 20 листопада поточного року.

Стаття 2.2. Обговорення та визначення переможця здійснюється на засіданні Конкурсної комісії. Рішення приймається більшістю голосів її членів шляхом відкритого голосування та затверджується рішенням виконкому міської ради.

3. Порядок нагородження переможця Конкурсу

Стаття 3.1. Церемонія нагородження переможця Конкурсу проводиться щорічно в обстановці широкої гласності під час Новорічних урочистостей за участю керівництва міської ради,  представників її депутатського корпусу, керівників підприємств, установ й організацій, громадськості міста.

Стаття 3.2. Медаль володаря титулу „Людина року” та Почесну грамоту виконкому міської ради  вручає Сєвєродонецький міський голова або, за його дорученням, секретар ради чи один із заступників.

Стаття 3.3. Умови і підсумки проведення Конкурсу оприлюднюються у міських засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради.

4. Заключні положення

Стаття 4.1. Робота з акумуляції клопотань, їх узагальнення, подання на розгляд Конкурсної  комісії, підготовка рішень виконкому, за її висновком, покладається на орга-нізаційний відділ міської ради.

Стаття 4.2. Підготовка урочистостей з нагоди нагородження переможця Конкурсу покладається на організаційний відділ міської ради, який спільно з відділом культури та відділом по роботі із ЗМІ забезпечує проведення заходу.

Стаття 4.3. Дане Положення вступає в силу з моменту його прийняття міською радою.