Розпочата розробка Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату Сєвєродонецької міської територіальної громади до 2030 року

13-12-2021

Питання підвищення енергоефективності, зменшення споживання енергоресурсів та відповідно раціонального використання бюджетних коштів наразі є дуже актуальними для нашої громади.

Тому, з метою забезпечення сталого розвитку, у квітні 2021 року розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Сєвєродонецька міська територіальна громада приєдналась до кола підписантів ініціативи європейського союзу «Угода Мерів щодо Клімату та Енергії». Відповідно до даної угоди громада взяла на себе зобов’язання скоротити на своїй території викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, а також підвищувати стійкість за рахунок адаптації до наслідків зміни клімату.                 На виконання Угоди Мерів щодо Клімату та Енергії громада взяла на себе зобов'язання підготувати Базовий кадастр викидів, провести Оцінку ризиків і вразливості до змін клімату та впродовж двох років розробити План дій сталого енерге­тичного розвитку та клімату (далі - ПДСЕРК) Сєвєродонецької міської територіальної громади до 2030 року.

Проєктом "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні", що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії профінансовано консультації експертів для розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату Сєвєродонецької міської територіальної громади до 2030 року.

01.10.2021р. відбувся перший візит експертів проєкту, в рамках якого  управлінням економічного розвитку спільно з експертами була розпочата робота по розробці ПДСЕРК до 2030 року, проведено обговорення та розглянуті  організаційні питання для початку роботи.

Крім того, з метою надання інформаційної підтримки громадам - партнерам проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні" в рамках проєкту у жовтні - листопаді 2021 проведено серію вебінарів щодо розробки ПДСЕРК у режимі онлайн, у яких взяла участь  начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА Рязанцева Олена:

26.10.2021р.- «Угода мерів. Базові відомості. Розробка ПДСЕРК. Виконання прийнятих зобов`язань підписантами».

09.11.2021р. - «Нові виклики Угоди Мерів. Стратегічна ціль – 2050. Три стовпи Угоди Мерів. Оновлення зобов`язань та внесення змін».

12.11.2021р. - «Внесення змін до прийнятого ПДСЕРК. Підстави та процедури. Перехід від ПДСЕРК міста до ПДСЕРК територіальної громади».

19.11.2021р.- «Моніторинг виконання зобов`язань ініціативи Угода Мерів. Вимоги, процедури та порядок дій. Підготовка фінального моніторингового звіту по ПДСЕРК та поновлення зобов`язань в Угоді Мерів» (презентації наведено нижче).

22 листопада 2021р. відбулася робоча нарада у форматі онлайн  представників відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій управління економічного розвитку з експертами проєкту щодо складання дорожньої карти розробки документу та початку процесу збору інформації для розробки ПДСЕРК.