Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності

18-08-2021

Офіційне оформлення трудових відносин з працівниками – прямий обов’язок працедавців. Незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги чинного законодавства, працевлаштування у правовому полі для багатьох сьогодні є серйозною проблемою.

Легальна зайнятість передбачає не тільки використання робочої сили на законних підставах, а й виплату найманому персоналу «білої» заробітної плати. Інколи факт працевлаштування завуальовують укладенням цивільно-правових договорів. Слід пам’ятати, що такий вид трудової діяльності застосовується зазвичай для виконання конкретного обсягу роботи, що спрямована на певний результат, і у разі досягнення цієї мети, договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Небезпека «тіньової» зарплати полягає не тільки у несплаті до бюджету обов’язкових платежів, а й у тому, що працівник не матиме змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню його реальної зарплати.

Відповідно до ст.265 КЗпП України

Однією з найбільш фінансово цікавою послугою для роботодавців, яка
сприяє легалізації зайнятості найманих працівників, – є компенсація єдиного
соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,

До того ж у період карантинних обмежень за допомогою урядових програм, завдяки яким лише офіційно працевлаштовані працівники та фізичні особи-підприємці мають змогу отримати від держати кошти, що були втрачені через пандемію.

Тому вкотре закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найману працю та відмовитись від “чорної” зарплати в “конвертах”, що дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а, по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.
1 липня 2021 року в рамках проведення кампанії «Виходь на світло» здійснюються активні заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності.

Управління економічного розвитку