Ви тут:

Увага! Незаконний ярмарок -  небезпечний для здоров’я та життя!

Категорія: 
20-09-2016

Шановні споживачі, Сєвєродонецька міська рада неодноразово надавала вам інформацію про те як небезпечно здійснювати купівлю продовольчих товарів у невстановлених місцях, що є  несанкціонованою торгівлею.

На даний час у місті склалась нездорова ситуація  навколо  ярмарку з продажу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, що розташована по вул. Маяковського, 28 (район Льодового Палацу спорту).

Нагадаємо історію виникнення даного ярмарку. На звернення Луганської ОДА (лист від 08.04.2015 р. № 37-3/1-56) про визначення місцем проведення ярмарків з реалізації сільгосппродукції товаровиробниками територію за адресою: вул. Маяковського, 28, рішенням виконкому Сєвєродонецької міської ради № 209 від 21.04.2015 р. було погоджено розміщення вищевказаного ярмарку. Перші ярмарки дійсно проводилися за участю тільки безпосередніх товаровиробників. У подальшому, даний ярмарок поступово перетворився на звичайний ринок, на якому переважна більшість торгуючих – це продавці місцевих ринків та перекупники, які не є виробниками сільськогосподарської продукції, крім цього, почали надходити скарги від мешканців міста на якість придбаних товарів, обважування та обрахування. На початку поточного року, з метою створення належних умов для  реалізації продовольчої продукції з додержанням існуючих санітарних норм та правил вищевказане рішення виконкому було скасоване (рішенням виконкому Сєвєродонецької міської ради № 2 від 06.01.2016 р.)  та місцем проведення щотижневої ярмарки визначено територію ринку «Універсальний», за адресою: вул. Науки, 22. Таким чином, торгівля за адресою: вул. Маяковського, 28, є несанкціонованою.

Але, на теперішній час ярмарок продовжує працювати щотижнево, так як мешканці міста регулярно підтримують дану несанкціоновану торгівлю своїми «кровними» грошима. Нажаль, більшість громадян не замислюються над тим, що територія, на якій розмістився ярмарок не передбачена для торгівлі, а саме: відсутня ветеринарна лабораторія; відсутні умови для розділу і продажу  м’яса; відсутня проточна вода і каналізація для миття рук  та інвентарю, тобто порушуються санітарні норми та правила; порушуються  правила продажу молока та молочної продукції; відсутні контрольні ваги та інше. У зв’язку із наведеним, при виникненні  звернень скарг від споживачів на обважування та якість товару, скарги не можуть бути розглянуті у відповідності до норм чинного законодавства. Споживач, при купівлі продовольчого товару у місцях несанкціонованої торгівлі,  сам себе наражає на небезпеку!

Управління Держпродспоживслужби в м.Сєвєродонецьку повідомляє  про складну епізоотичну ситуацію у з΄вязку з періодичними спалахами африканської чуми в регіонах України. Спалах  африканської чуми свиней зафіксовано в Харківській області, з якої надходить значна частина м΄ясопродуктів на споживчий ринок м. Сєвєродонецька. Управління Держпродспоживслужби в м.Сєвєродонецьку попереджає про обмеження господарських зв’язків з постачальниками сировини  та продукції тваринного походження, що вироблені на територіях  епізоотичного осередку і  нагадує про те, що обіг  необроблених продуктів тваринного походження необхідно здійснювати тільки при наявності документів, що підтверджують їх походження, наявності маркування та клеймування (для м΄ясосировини).

На виконання п. 14 Протоколу № 2 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Луганській ОДА від 02.09.2016 р., п. 11 Протоколу № 2 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сєвєродонецькій міській раді від 08.09.2016 р.  розпорядженням міського голови від 14.09.2016 р. за № 394   Сєвєродонецькому відділу поліції ГУНП в Луганській області дано вказівку негайно вжити заходів щодо недопущення реалізації сільськогосподарської продукції за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Маяковського, 28.

На території міста Сєвєродонецька працюють чотири продовольчих ринка (ринок «Злагода», ринок «Успіх», Центральний ринок м. Сєвєродонецька, ринок «Універсальний»), території яких обладнані належним чином та у відповідності до Правил торгівлі на ринках міста Сєвєродонецька, затверджених рішенням Сєвєродонецької міської ради № 532 від 26.05.2011 р. У споживача завжди є вибір  – чи бути під захистом закону, чи при порушенні прав споживача на якість та  безпеку продукції, належну якість обслуговування, залишитись сам на сам зі своїми проблемами.

Попереджаємо суб’єктів господарювання та громадян, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях, що їх дії караються кодексом України про адміністративні правопорушення!

Т.Г. Красюк, начальник відділу контролю споживчого ринку департаменту економічного розвитку та торгівлі Сєвєродонецької міської ради

849