Ви тут:

Про заборону торгівлі  ранньоквітучими видами рослин, занесених до Червоної книги України, які є рідкісними та перебувають під загрозою зникнення

01-03-2021
Категорія: 

Бережіть природу!

Шановні мешканці міста! На передодні весни хочемо ще  раз нагадати  про заборону торгівлі  ранньоквітучими видами рослин, занесених до Червоної книги України, які є рідкісними та перебувають під загрозою зникнення.

За незаконний збір, збут та купівлю первоцвітів, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослини. При цьому аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослини.

За порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян у розмірі від  340 грн. до 510 грн.  і на посадових осіб від 510 до850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Сектор торгівлі та з захисту прав споживачів управління економічного розвитку