ООН оголошує конкурс бізнес-грантів на сході України

16-09-2019

Конкурс малих бізнес-грантів на відкриття, відновлення та розширення мікро, малих та середніх підприємств!

Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс малих бізнес-грантів на відкриття, відновлення та розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в районах Запорізької області уздовж узбережжя Азовського моря.

Метою програми є відновлення та посилення ділової активності, зниження напруги на ринку праці та забезпечення розвитку секторів економіки, які є критично важливими для подальшого економічного розвитку регіону. Загальна сума грантового пулу, який буде розподілено протягом 2019-2020 років складає 2,48 млн євро.

З метою системного та сталого розвитку економіки цільових регіонів, грантова підтримка надаватиметься для реалізації бізнес-проектів в таких секторах:

1.      Виготовлення кераміки;

2.      Текстильна промисловість;

3.      Індустрія гостинності (в т. ч. готельно-ресторанний сектор, індустрія розваг та відпочинку);

4.      Виробництво харчових продуктів;

5.      Зернові та олійні культури;

6.      Молочні продукти та яловичина;

7.      Домашня птиця та яйця.

Додатково можуть бути підтримані грантові заявки, які мають відповідний зв'язок з пріоритетними секторами (наприклад, бізнес-план, спрямований на виробництво пакувальних матеріалів для гончарних виробів). Такі зв'язки повинні бути зазначені у бізнес-планах, поданих на конкурс.

Бізнес-план, поданий на конкурс, повинен передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники, демонструвати умови для самозайнятості заявниці/заявника та створення додаткових робочих місць, у тому числі для членів її/його сім’ї.

Максимальна сума одного гранту - до 6,500 євро в гривневому еквіваленті. Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію бізнес-плану (у грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25% від вартості проекту.

Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проектів, поданих на конкурс, за наступними напрямами:

·         закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;

·         закупівля інструментів для початку надання послуг;

·         залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;

·         оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;

·         первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;

·         витрати на франчайзинг тощо.

Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-планів, орієнтованих виключно на:

-          торгівлю та дистрибуцію, які не пов'язані ні з одним із пріоритетних ланцюгів вартості;

-          передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання.

Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після отримання коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-плану та законодавства України, та подавати звіти згідно умовам грантових угод. Процес впровадження ретельно контролюватиметься Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

Для участі в конкурсі бажаючі повинні:

1) заповнити онлайн заявку;

2) надати підтвердження постійного місця проживання (паспорт та/чи довідку ВПО) на територіях Донецької та Луганської областей, що контролюються Урядом України, районів Запорізької та Донецької областей вздовж узбережжя  Азовського моря;

3) надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Більш детальна інформація про конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-планів та інструкція з подачі онлайн заявки розміщені в ]]>Посібнику з підготовки та подання заявок на участь у конкурсі.]]>

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 1 жовтня 2019 року.

Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою infoatccc [dot] kiev [dot] ua, або за телефоном 0 (800) 406 411.

Для участі в конкурсі бажаючі повинні заповнити заявку і з необхідними додатками подати її ВИКЛЮЧНО з 23 вересня 2019 року через онлайн систему прийому заявок за посиланням ]]>www.grant.ccc-tck.org.ua]]>. Заявка заповнюється і подається українською або російською мовами.