Ви тут:

До уваги роботодавців! Практичний посібник "Працевлаштування осіб з інвалідністю!"

26-01-2024
Категорія: 

РАЗОМ ДОЛАЄМО БАР'ЄРИ

До початку війни в Україні було близько 2,6 млн працездатних людей з інвалідністю. Лише кожна шоста особа з інвалідністю працездатного віку була інтегрована на ринок праці, незважаючи на те, що вона становила значну частку населення (близько 7%). Війна, на жаль, неминуче призведе до збільшення людей з інвалідності, особливо в районах, які безпосередньо постраждали від війни, а також серед військових, які повернуться після закінчення війни.

Щоб сприяти працевлаштуванню людей з інвалідністю, українське законодавство передбачає обов’язкові квоти, які вимагають від приватних і державних підприємств виділяти фіксований відсоток робочих місць для людей з інвалідністю. Зокрема, люди з інвалідністю мають складати 4% штатних працівників або принаймні одного працівника в організаціях із кількістю працівників від 8 до 25 осіб. Незважаючи на те, що обов’язкова квота діє вже понад 30 років, рівень зайнятості людей з інвалідністю залишається низьким. У липні 2023 року рівень зайнятості людей з інвалідністю становив 16,7%, з яких 48,5% становили жінки.

Враховуючи зазначене, Конфедерація роботодавців України за підтримки Міжнародної організації праці розробила посібник для роботодавців щодо працевлаштування осіб з інвалідністю та Платформу з надання інформаційних та консультаційних послуг для роботодавців щодо інтеграції людей з інвалідністю на робочі місця.

На ]]>Платформі «Разом»]]> Ви можете ознайомитися з практичним посібником для роботодавців "Працевлаштування осіб з інвалідністю", кращими практиками працевлаштування людей з інвалідністю, аналітикою, інформаційними матеріалами, новинами та законодавством.

 

Послуги для бізнесу

«Разом» -  це Платформа з надання інформаційних, консультаційних та навчальних послуг для роботодавців щодо інтеграції людей з інвалідністю на робочі місця.

Користувачі Платформи «Разом» зможуть:

- ознайомитися з інформацією щодо сприяння залученню на ринок праці осіб з інвалідністю, із загальними відомостями про працевлаштування цієї групи осіб та  постійно оновлюваною ]]>законодавчою базою]]>;

- отримати відповіді на питання, які найчастіше виникають у  роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю у  розділі ]]>«Питання та відповіді»]]> , а також отримати кваліфіковану консультацію, надіславши питання в розділі «Поставити питання».  

- узагальнити знання щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Роботодавці, які хочуть найняти на роботу працівників з інвалідністю або вже надали роботу людям з цим статусом можуть ознайомитися з ]]>практичним посібником]]> для роботодавців щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Посібник є покроковою інструкцією з прикладами вирішення різних питань, пов‘язаних із залученням осіб з інвалідністю: питання від організації пошуку та їх працевлаштування до забезпечення умов праці та звільнення.  

]]>https://pwd.employers.org.ua/ua/services]]>