Ви тут:

До уваги громадян, які користуються субсидією!

Категорія: 
26-07-2016

Постановою КМУ від 27.04.2016р. №319, яка набула чинності з 01.05.2016 р., внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого ПКМУ від 21.10.1995 р. №848 (в редакції ПКМУ від 22.09.1997 р. №1050 із змінами та доповненнями),

Стосовно призначення субсидій особам, які мають право на пільги

У разі призначення (подовження) субсидій особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, таким громадянам пільги не нараховуються. При цьому, якщо розмір субсидії становить 0,0 грн., таким громадянам нарахування пільг залишається.

Відповідно до цього, з 01.05.2016 р. УПтаСЗН виконало перерахунок діючих субсидій без урахування пільг.

Про період врахування доходу для призначення субсидії

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальні послуг, яка призначається у 1 кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

 •   двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників першої групи;
 •   трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників другої групи;
 •   чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників третьої групи;

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів та студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховуються дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Про подання заяви та декларації для призначення субсидії в електронній формі

Передбачено можливість подання заяви та декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (в тому числі з використанням електронного цифрового підпису). Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця.

Доповнено перелік випадків для проведення перерахунку субсидії без звернення громадян

 • зміна соціальних нормативів використання житлово-комунальних послуг;
 • нарахування плати за централізоване опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Таким чином, надавачами послуг контролюється сплата не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг, і уразі наявності засобів обліку та споживання комунальних послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не у повному обсязі обов’язкова частка плати.

Стосовно подовження субсидії на наступний термін

На наступний період субсидія призначається без звернень громадян, крім випадків, передбаченими Положенням. Нова заява та декларація надається:

 • громадянами, які отримували субсидію на тверде паливо та скраплений газ у 2015 році;
 • громадянами, які фактично проживають у житловому приміщення та за наявності договору оренди субсидія призначалася по місяць, в якому завершується термін дії договору найму;
 • громадянами, яким призначено субсидію на опалювальний період 2015-2016 рр. в сумі 0,00 грн.;
 • громадянами, у яких змінився склад сім’ї (заява надається з наступного місяця, після місяця, у якому відбулися зміни);
 • громадянами, яким виплата субсидії була припинена через несплату обов’язкової частки платежу.

Щодо розгляду заяв на призначення субсидії комісією з питань призначення соціальних допомог

Порядком передбачено окремі випадки призначення субсидії, які розглядаються комісією з питань призначення соціальних допомог, а саме:

 • призначення субсидії на понаднормову площу житла;
 • призначення субсидії особі, яка проживає фактично у житловому приміщенні на підставі договору оренди;
 • у разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні осіб, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які фактично в ньому проживають;
 • будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купівлю на суму, яка перевищує 50 тис.грн;
 • якщо розділені особові рахунки;
 • за рішенням комісії для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
 • якщо громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, на підставі рішення комісії, субсидія може бути призначена з дня виникнення права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.

Щодо припинення призначеної субсидії

Надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням житлово-експлуатаційних організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, – з місяця, в якому надійшло таке подання.

За інформацією УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради

300