За матеріалами СБУ судитимуть «депутатів лнр», які організували рашистський псевдореферендум на Луганщині

12-07-2024

]]>СБУ зібрала доказову базу щодо ворожих поплічників, які сприяли окупації Луганської області через організацію рашистського псевдореферендуму.]]>

Йдеться про чотирьох «депутатів» т.зв. «народного совета лнр», які у вересні 2022 року проголосували за так зв. «закон о референдуме». На підставі цього «документа» окупанти провели фіктивне «голосування» і згодом заявили про приєднання захопленої Луганщини до рф.

Двоє фігурантів – В’ячеслав Свєтлов та Іван Санаєв, від початку російської агресії підтримують ворога та працюють у створених ним незаконних владних структурах. Двоє інших - Павло Пілавов та Олександр Крієренко потрапили до «парламенту лнр» у 2018 році.

Наразі усі четверо представляють путінську політсилу «єдиная россия» та сприяють посиленню її впливу на тимчасово окупованій території.

Організатори «референдуму» відповідатимуть перед законом за двома статтями Кримінального кодексу України:

• ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

• ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Досудове розслідування щодо них завершено, обвинувальні акти скеровано до суду. Колаборантів оголошено у розшук.

Слідчі заходи поводили співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]>

]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid0EMMykBQjVYqCEqh...]]>l