Ви тут:

Відтепер громадяни можуть легко декларувати експрес-відправлення та сплачувати митні платежі прямо зі смартфону

30-03-2024
Категорія: 

]]>Державна митна служба України продовжує діджиталізацію митних процедур задля максимальної зручності для громадян та бізнесу. Попри те, що основні зусилля ІТ-підрозділу зараз спрямовані на виконання плану MASP-C щодо євроінтеграції, і ми вже близькі до завершення його практичної імплементації, не забуваємо і про потреби наших громадян. ]]>

18 квітня у повному обсязі набуває чинності наказ Міністерства фінансів України від 04.01.2023 №6 «Про оформлення міжнародних поштових та експрес-відправлень і затвердження Змін до Порядку заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа».

І тому сьогодні Державна митна служба України представляє можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» шляхом подання електронної митної декларації М-16. Це можна зробити прямо зі смартфону в будь-якому зручному місці!

За рахунок використання попередньої інформації, яка подається експрес-операторами, громадяни мають можливість у кілька кліків самостійно задекларувати відправлення вартістю до 10 000 євро та сплатити митні платежі. 

Для спрощення процесу реалізовано низку сервісних функцій:

  • переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично;
  • автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів та іншої інформації на українську мову;
  • можливість у багатьох випадках підбору коду товару за УКТ ЗЕД;
  • розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі;
  • передбачено автозаповнення тих реквізитів, яких бракує в попередній інформації - в тому випадку, якщо громадянин раніше вже користувався цим сервісом.

Після подання декларації М-16, яку необхідно підписати за допомогою КЕП або ДІЯ.Підпис, виконується наступне⤵️

У разі, якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефону, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку.

Відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю також можна онлайн через Особистий кабінет.

Ми подбали про те, щоб підрозділ митного оформлення, який здійснює оформлення експрес-відправлень, з використанням нової Автоматизованої системи митного оформлення мав цілодобовий оперативний доступ до інформації про надходження сплачених сум податків на рахунок митниці в Держказначействі. 

Звісно, залишаються альтернативні способи оформлення, такі як декларування експрес-перевізником або через митного брокера та особисте (або іншою особою за дорученням) подання паперової декларації в підрозділ митного оформлення.

Втім, новий онлайн-сервіс декларування стане справжнім подарунком для громадян, які цінують свій час і прагнуть зручності. Переконайтесь у цьому самостійно. 

Держмитслужба невпинно працює над переведенням взаємодії бізнесу і громадян з митницею в електронний формат відповідно до кращих європейських практик.

Odoo • Зображення та текст

Odoo • Зображення та текст

Odoo • Зображення та текст

Odoo • Зображення та текст

Odoo • Зображення та текст

Odoo • Зображення та текст

Odoo • Зображення та текст

 

Джерело: ]]>Державна митна служба України]]> - ]]>https://customs.gov.ua/news/it-transformatsiia-62/post/vidteper-gromadia...]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)