Ви проявили максимальну незламність, - Олексій Харченко привітав працівників культури Сіверськодонецької громади
Святковою концертною програмою відзначили напередодні професійне свято працівники культури та майстри народного мистецтва Сєвєродонецької громади. День працівників культури та аматорів народного мистецтва в Україні відзначається щороку 9 листопада.
Урочистості під символічною назвою «Світло культури у серці кожного» відбулись у малій залі ПК «Металург» у Дніпрі.
На початку заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять полеглих за Україну, героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Відкрив концерт зразковий хореографічний колектив «Гран-Прі» Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Світлана Расадкіна).
Зі словами привітання звернувся начальник Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олексій Харченко: «Щиро вітаю всіх працівників культури зі святом. Ви проявили максимальну незламність. Ви залишились творчими, натхненними та креативними. Наша культура протягом існування України зазнавала цькувань і знищень. Наші предки пронесли крізь роки до нас скарби української культури, нашої національної ідентичності. Нові виклики спіткали культуру у сучасні історії, і ми зіштовхнулись з неймовірним протистоянням ще до 2014 року. Культурний фронт – він відкритий – і ви на цьому культурному фронті перші протистояли нашому ворогу. Ми дуже пишаємося вами! Ви вже пройшли великий шлях, зробили чимало для відновлення, збереження та розвитку культури для громади. Запевняю, що від військової адміністрації буде максимальна підтримка. Ми розвиватимемо культурний напрямок, допомагатимемо, щоб наші дітки могли займатись і розвиватись».
За плідну працю, активну діяльність на благо духовного і культурного розвитку Сєвєродонецької громади Грамотами Сєвєродонецької міської військової адміністрації нагороджено:
- БОЯРЧУК Юлію Миколаївну - в.о директора КЗ «Сєвєродонецька художня школа», педагога вищої категорії, старшого викладача;
- КОПЦЕВУ Оксану Іванівну - заступника директора з господарчої роботи КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»;
- ЛУКАШОВУ Тетяну Вікторівну - художнього керівника КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури».
За плідну працю, активну діяльність на благо духовного і культурного розвитку Сєвєродонецької громади Подяками Сєвєродонецької міської військової адміністрації відзначено:
- КІБЕНКО Ольгу Валеріївну - викладача другої категорії та концертмейстера першої категорії КЗ «Сєвєродонецька музична школа No 1»;
- ЗАХАРОВУ Наталію Володимирівну – бібліотекаря КЗ «Сєвєродонецька міська публічна бібліотека» ;
- ЖУРАВЕЛЬ Августину Олегівну - керівника вокального гуртка «Лісова пісня» КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»;
- КОРЄВУ Ірину Володимирівну - керівника гуртка народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Дивоцвіт» КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»;
- ШВЕЦОВА Івана Дмитровича - бібліотекаря КЗ «Сєвєродонецька міська бібліотека для юнацтва ім. Й.Б. Курлата»;
- БАЛЮК Юлію Володимирівну – заступника директора з навчально- виховної роботи, керівника гуртка «Впевнений старт» КЗ «Сєвєродонецький дитячо-юнацький комплекс «Юність»;
- КОРТИШКО Юлію Володимирівну – керівника гуртка «Українська мова» КЗ «Сєвєродонецький дитячо-юнацький комплекс «Юність»;
- КІСЛЯКОВА Віктора Германовича - керівника гуртка «Юні туристи краєзнавці» та «Пішохідний туризм» КЗ «Сєвєродонецькій міській Центр дитячої та юнацької творчості»;
- ДОМАШЕНКО Тетяну Юріївну – заслуженого працівника культури України, Голову Дніпровського осередку Національної хореографічної спілки України, художнього керівника колективу ансамблю народного танцю «Щасливе дитинство»;
- НОСАКА Анатолія Миколайовича - президента ГО «Всеукраїнської федерації черлідингу та чир-спорту», президент International Dance Open Ukraine, президент IBFF Fit Kids Ukraine, президент Всеукраїнського спортивного клубу «ТРІУМФ»;
- ТКАЧ Ірину Миколаївну - керівника зразкового ансамблю сучасної хореографії «Іскорка» м. Дніпро;
- МІНЬКО Євгена Олександровича – керівника народного художнього колективу ансамблю естрадно спортивного танцю «Сюрприз»;
- ГАМАЛЯ Андрія Сергійовича – художнього керівника ансамблю бального танцю «Фаворит» м. Дніпро;
- МІННІКОВУ Вікторію Вікторівну - заслуженого діяча культури, керівника народного джаз-балету «Антарес».
Зі словами поздоровлення до своїх колег звернулась начальниця відділу культури Сєвєродонецької міської військової адміністрації Тетяна Грачова та розповіла про творчу реабілітацію працівників і колективів:
«Вже третій рік ми відзначаємо свято працівників культури в евакуації, вже третій рік ми не вдома у нашому Сєвєродонецьку. Коли почалась повномасштабна війна, у всіх було одне питання, а що далі, як нам, працівникам культури, жити та працювати, бо наша професія - це свято, це добро, сміх та радість, а навкруги біда та горе. Творчі працівники міського Палацу культури не стали осторонь у війні: режисери, хореографи, вокалісти, робітники сцени почали активно допомагати, як могли на той час - фасувати продукти, збирати пакунки для людей, які жили у підвалах міста, збирали продукти для наших хлопців на передову. Все це було під обстрілами у місті і кожна хвилина - як остання. Потім колеги, які евакуювались до Дніпра, почали працювати у гуманітарному хабі. Ми складали, фасували харчі для наших земляків у Дніпрі, і щоразу була одна думка: я зможу, витримаю, я відновлюсь. І ми відновились. Бо серце нашої землі - це ідентифікація нас як українців, бо наша справа це - «Культурний фронт». Дніпро став для нас тимчасовим прихистком. Сьогодні висловлюємо щиру вдячність цьому місту і всім, хто долучився до нашої творчої реабілітації. Слова вдячності керівництву Палацу за підтримку, творчим колективам, які з щирою душею допомогли та продовжують допомагати!»
Грамотии відділу культури Сєвєродонецької МВА отримали:
- КОПЦЕВ Роман Олександрович – машиніст сцени 5 р. КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»;
- ЖАДАН Оксана Юріївна – прибиральник службових приміщень КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»;
- ХАРЧЕНКО Наталія Олегівна - прибиральник службових приміщень КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури».
Творчі гуртки в евакуації – це не просто заняття для дозвілля, це важлива складова психологічної реабілітації, це шлях до збереження культурної спадщини і передачі її наступним поколінням. Керівники гуртків Палацу культури доводять, що навіть у найскладніших умовах творчість може процвітати. До війни там працювали 19 аматорських колективів, звання «Народний» і «Зразковий мали сім колективів, одним з таких колективів керував Заслужений працівник культури, Почесний Громадянин міста.
Тож, потенціал МПК глядачі змогли оцінити й зараз. Це і неперевершений вокал учасників гуртка «Лісова пісня» Сєвєродонецького міського Палацу культури Руслана Прижегарлінського та Єлизавети Карпеченко, і самої керівниці гуртка Августини Журавель. Українська народна пісня «Варенички» у виконанні вокального квартету клубу людей елегантного віку «Сузір’я» теж залишила свій емоційний слід.
Ще тільки відновив свою роботу ансамбль бального танцю «Ровесник» (керівниця Дарь’я Сіротенко), а його учасниця Сніжана Огуречнікова на паркеті вже «запалювала» латину.
Перша Сєвєродонецька дитяча музична школа також відновила діяльність і має своїх музикальних прихильників. Викладачі Тетяна Ханіна та Ольга Кібенко зіграли Джорджа Гершвіна.
Пліч-о-пліч працюють й сіверськодонецькі позашкільні заклади: творчі та освітянські гуртки. Це - Центр дитячої та юнацької творчості, директорка Аліна Костиря (зразковий хореографічний колектив «Гран-Прі», керівниця Світлана Расадкіна, гурток туристично-краєзнавчого напрямку, керівник Віктор Кисляков). СДЮК « Юність», директор Рубен Хачатуров, гурток « Впевнений старт» (керівник Юлія Балюк), гурток «Українська мова» (керівник Юлія Кортишко), запам’ятались своїми активними святами та оздоровленням.
Дитяча музична школа №1 (керівник Маргарита Польова), Сєвєродонецька художня школа (в.о. директора Юлія Боярчук) захоплює погляди та надихає своїми виставками робіт гуртківців, на яких панує, звісно, Сівесрькодонецьк.
Працює дві бібліотеки: Сєвєродонецька міська публічна бібліотека (в.о. директора Юлія Біловіцька, бібліотекарка Наталія Захарова) та Сєвєродонецька бібліотека для юнацтва імені Иосифа Курлата (директорка Наталія Руднєва, бібліотекар Іван Швецов).
Гуртки декоративно-ужиткового мистецтва, які продовжують працювати в умовах евакуації, стають осередками натхнення, підтримки та збереження культурних традицій. Творчі заняття допомагають зберегти й передати наступним поколінням українські народні ремесла та традиції. Гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Дивоцвіт» (керівник Ірина Корєва) Сєвєродонецького міського Палацу культури та гурток Декоративного-ужиткового мистецтва Сєвєродонецького Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Ірина Мотильова).
Вироби з бумаги, бісеру, вишивки, ляльки-мотанки – кожен несе частинку душі його творця. Це не просто речі, це свідчення незламності людського духу, це спроба зберегти частинку свого світу в нових, не завжди комфортних умовах.
Творчі працівники , незважаючи на всі випробування війни, продовжують дарувати світло мистецтва. Їх творча робота – це не просто шедеври, а свідчення незламності української душі.
Дякуємо вам за вашу відвагу, талант і віру в майбутнє!